Im więcej się uczymy, tym więcej rozumiemy, ile jeszcze nie wiemy. Na przykład, co jest wykonane ludzkimi rękami, a co jest wybrykiem natury na naszej własnej planecie.

Skała Al-Naslaa

foto: lemurov.net

Znajduje się na pustyni Al Nafsud w Arabii Saudyjskiej i wyróżnia się równym pęknięciem, jakby przeciętym laserem. Skała stoi na maleńkich podstawach i wygląda bardziej jak zepsuta zabawka olbrzyma niż dzieło natury.

Ruiny Teotihuacan

foto: lemurov.net

Naukowcy wciąż zastanawiają się, w jaki sposób Indianie byli w stanie zbudować ogromne piramidy bez żadnych umiejętności inżynieryjnych i maszyn.

Włoskie „Domy wróżek”

foto: lemurov.net

Na Sardynii są całe opuszczone miasta z domami z wieloma pokojami, które są małe nawet dla kota. Legenda głosi, że kiedyś tu mieszkały wróżki.

Wołkoński Dolmen

foto: lemurov.net

Znajduje się w pobliżu Soczi i na pozór nieprzyjemny - ogromny ociosany głaz. Jednak wewnątrz głazu w nieznany sposób ktoś wydłubał całe pomieszczenie i nie zniszczył głazu!

Świątynia Kailasa w Ellora

foto: lemurov.net

Ta okazała konstrukcja nie została zbudowana, ale krok po kroku była wycinana w masie skalnej, znajdując się coraz głębiej. Kto to zrobił i dlaczego jest tajemnicą.

Świątynia Bachusa w Baalbek

foto: lemurov.net

Główną cechą świątyni jest to, że jest niesamowicie ogromna jak na starożytny świat, wielokrotnie większa niż najwspanialsze budowle. Grecki Partenon jest jak zwykła chata.

Masuda Iwafune

foto: lemurov.net

W japońskiej prefekturze Asuka znajdują się tajemnicze megality o imponujących rozmiarach z kwadratowymi otworami i polerowaną powierzchnią. Ich przeznaczenie jest nieznane, a największa nazywa się Masuda Iwafune.

Główne zdjęcie: lemurov.net