W Nowej Zelandii można zobaczyć wiele rzeczy - nawet podczas zwykłego spaceru po plaży. Pewna rodzina zauważyła ogromną rybę, którą początkowo pomyliła z deską surfingową. Okazało się, że to czterometrowe stworzenie to wstęgor królewski.

Wędkarz z Dunedin w Nowej Zelandii zauważył to stworzenie podczas spaceru z rodziną po plaży. Początkowo mężczyzna pomylił rybę z deską surfingową, ale po chwili przyjrzał się bliżej i zdał sobie sprawę, że przed nim znajduje się ogromna ryba. „Zwykle na plażę wyrzuca się tu wiele stworzeń, ale nigdy nie widziałem takiej ryby” - powiedział wędkarz Isaac Williams, który ma 32 lata.

foto: petpop.cc

Okazało się, że był to wstęgor królewski, czyli król śledziowy, który miał około czterech metrów długości. Podobno rzadko można spotkać przedstawicieli tego gatunku wzdłuż brzegów Dunedin. Według naukowców, w ciągu ostatnich 150 lat znaleziono go na brzegu zaledwie dziewięć razy.

foto: petpop.cc

Wstęgor królewski żyje w wodach Pacyfiku, Atlantyku i Oceanu Indyjskiego. Jest to ryba głębinowa, osiągająca długość do 11 metrów. Maksymalna odnotowana waga tej ryby to 272 kg.

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc