Przy drodze znajdowała się dziwna czarna „plama”, którą jeden z przechodniów pomylił z czarną reklamówką... Jednak gdy kobieta się zbliżyła, zobaczyła przerażonego psa zwiniętego w kłębek.

Amerykanka o imieniu Shena zobaczyła tę czarną „plamę” podczas jazdy samochodem w drodze do pracy. Ale gdy się zatrzymała i podeszła bliżej, zorientowała się, że to bezdomny pies. Przestraszony zwierzak leżał wśród krzaków i patrzył z przerażeniem na kobietę, gdy ta się zbliżyła.

foto: petpop.cc

Shena od razu zauważyła, że pies ma uszkodzoną łapę. Próbowała podejść bliżej, ale niestety przestraszony pies zaczął uciekać. „W pewnym momencie zupełnie straciłam go z oczu i zaczęłam się martwić. Bałam się, że już go nie zobaczę i będzie się chował wśród krzaków. Pobiegłam przez pole, żeby go poszukać” - opowiada Shena.

foto: petpop.cc

Po pewnym czasie kobiecie udało się ponownie odnaleźć psa. Z tego co znalazła w samochodzie zrobiła coś podobnego do smyczy i z powodzeniem zaprowadziła psa do swojego samochodu. Zabrała psa do pobliskiej kliniki weterynaryjnej RAPS na badanie kontrolne. Poza skaleczoną łapą i niedowagą, pies był w dobrym stanie, choć bardzo przestraszony.

foto: petpop.cc

Po tym wszystkim pies był wreszcie w pełni bezpieczny i mimo wszystko ufał ludziom. Gdy wrócił do zdrowia, Shena postanowiła go zostawić u siebie - nie mogła już znieść rozstania z psem. Jej nowy zwierzak otrzymał imię Blueberry - kobieta znalazła psa właśnie obok krzaków z borówką.

foto: petpop.cc

Sunia o imieniu Blueberry jest teraz szczęśliwa i kochana przez swoją właścicielkę. Minął rok od jej uratowania. „Blueberry pokazała mi, jak niesamowite, kochające i lojalne mogą być psy. Bardzo się cieszę, że znalazłam ją” - opowiada Shena.

Główne zdjęcie: petpop.cc