Zarówno smutna, jak i szczęśliwa historia.

Historia konia o imieniu Peabody jest zarówno smutna, jak i szczęśliwa, a jej zakończenie wciąż pozostaje nieznane. Z punktu widzenia natury ten koń nie powinien był się w ogóle urodzić, ale ludzie postanowili inaczej. Obecnie jest uważany za najmniejszego konia na świecie.

Peabody nie jest piękny. Nie jest też inteligentny. Ten koń jest po prostu bardzo mały.

foto: storyfox.ru

Ten koń, delikatnie mówiąc, jest dziwolągiem, skazanym na szybką śmierć. Ze względu na to, że był niski, nie mógł dosięgnąć wymion klaczy i nie mógł jeść. Miał też krzywe nogi, krzywą szczękę, problemy z układem pokarmowym i inne problemy. To stworzenie, które nie przetrwałoby bez pomocy człowieka, ale pomoc nadeszła w samą porę.

Peabody ma nieco ponad 40 cm wysokości. Jest wielkości buldoga o imieniu Penelopa.

foto: storyfox.ru

Peabody przyciągnął uwagę miłośniczki zwierząt Very Faith, która przygarnęła go tuż przed uśpieniem i zabrała na drugi koniec kraju. Opiekowała się nim i zrobiła mu buty ortopedyczne, aby mógł biegać. Jego szczęka rośnie i wyrównuje się, więc wkrótce przestanie wysuwać język. Weterynarze są jednak pewni, że nigdy nie wyrośnie tak, jak należy.

Peabody nie stanie się normalnym koniem.

foto: storyfox.ru

Jednak Peabody nie chce być koniem. Prawie ich nie zna, natomiast z psami jest od pierwszego dnia. Nawyki, przyzwyczajenia i zachowania są takie same jak u psów.

Source: youtube.com

Takie dziwne stworzenie. Zobaczymy, co się z nim stanie później.

Główne zdjęcie: storyfox.ru