"Pokłóciłam się z Wiką, chyba już nie uda nam się pogodzić. Wyobrażasz sobie, powiedziała mi tyle nieprzyjemnych rzeczy. Powiedziała, że jestem na utrzymaniu męża. Jak to możliwe? Jest bliską osobą, ale zupełnie mnie nie rozumie. Myślę, że jeśli ufasz, nie musisz szukać pracy.

Dlaczego kobiety pracują będąc w małżeństwie? Po prostu dlatego, że boją się, że mąż zdradzi lub obrazi je w jakiś sposób, rozwiodą się, a bez pracy nie da się przeżyć. Nie oceniam takich lękliwych kobiet. Ale ufam mojemu mężowi w 100%.

Oczywiście nie spodziewałam się, że Wika zachowa się podle. Ale pod koniec naszej rozmowy powiedziała, że jeśli mąż odejdzie ode mnie, to wtedy zrobi się ciekawie. Po co w ogóle mówić coś takiego?

Skąd takie rzeczy przychodzą do głowy... Oczywiście nie mogłam po prostu przemilczeć. Również powiedziałam, że zrobi się ciekawie, jeśli od Wiki odejdzie mąż ze względu na to, że prawie nigdy nie ma jej w domu, gdyż pracuje na dwa etaty.

Obowiązki żony

W każdym razie nie do końca można mnie nazwać bezrobotną. Jako żona mam obowiązki. Czasem nie jest łatwo. Potrzeba dużo mądrości, aby nie doprowadzić do konfliktu. Zarządzać budżetem rodziny tak, by starczało na wszystko.

Do tego pomagać Olkowi w odrabianiu lekcji. Zwłaszcza, że w tym roku przejęłam funkcję przewodniczącej Rady klasowej. Można to też nazwać pracą. Dbam o to, by dom był zadbany. Rozpieszczam też siebie, aby mój mąż patrzył na mnie i podziwiał swoją piękną żonę. Wszystko to wymaga dużo energii i wysiłku.

Poza tym Antek mnie wspiera i nie ma nic przeciwko temu, że urlop macierzyński trwa tak długo. Owszem, jest zmęczony po pracy, więc chce wrócić do domu, zjeść coś pysznego, zrelaksować się przy ciekawej rozmowie. To należy do moich obowiązków.

Wika próbowała mi udowodnić, że powinnam mieć własne pieniądze - wyłącznie dla siebie i swoich zachcianek. Przecież Antek oddaje mi wszystkie pieniądze, więc mogę wydawać na co chcę.

Być może Wika jest po prostu zazdrosna - jej mąż zarabia znacznie mniej niż Antek, więc ona musi pracować. Ale mimo wszystko usłyszałam wiele nieprzyjemnych rzeczy na swój temat. Nie chcę z nią rozmawiać"

Mądrość życiowa

Kłótnia między moimi koleżankami wprawiła mnie w zakłopotanie. Rzecz w tym, że uważam, że ważne jest, aby kobieta robiła to, co kocha. Tak samo jak mężczyzna. Jeśli Teresa chce być gospodynią domową lub idealną żoną, to proszę bardzo. Ja nie potrafię siedzieć w domu. Lubię nowe wrażenia, podróże i nie zrezygnuję z pracy, mimo że ufam swojemu mężowi.

Zaskoczyło mnie to, w jaki sposób Teresa potraktowała nas z Wiką, twierdząc, że jesteśmy lękliwymi kobietami. Znam Wikę od dawna, z pewnością nie jest nieśmiała. O sobie nie powiedziałabym, że jestem tchórzem. To oczywiste, że Wika nie powinna była w ogóle poruszać tego tematu.

Ale Teresa też zachowała się niezbyt dobrze. Jak myślisz, dlaczego kobiety pracują? Czy rzeczywiście dlatego, że boją się, że zostaną bez środków do życia, jeśli się rozwiodą, czy po prostu dlatego, że lubią pracować?

Główne zdjęcie: youtube