W rejonie Saramaki w Finlandii, zmiana kierowca autobusu o nazwisku Hicham Buylal, prawie dobiegła końca. A potem on zobaczył jeszcze jednego pasażera.

Zbliżając się do ostatniego przystanku, Buylal w ciemności nocy dostrzegł dużego, puszystego psa. Szedł samotnie przez ciemność wzdłuż krawędzi drogi.

foto: mimimetr.me

Mężczyzna zastanawiał się, co ten pies tutaj robi i dlaczego jest sam? Zatrzymał autobus, a nawet otworzył drzwi.

Wygląda na to, że pies na to czekał. Widząc, że drzwi są całkowicie otwarte, potraktował to jako zaproszenie do wejścia - natychmiast wskoczył po schodach i wszedł do środka.

Następnie zwierzę ostrożnie usiadło obok kierowcy, co bardzo go zaskoczyło. Autobus był całkowicie pusty, ale pies chciał usiąść obok mężczyzny, który zatrzymał się, aby mu pomóc.

foto: mimimetr.me

Oczywiście pies nie mógł powiedzieć kierowcy, co się z nim stało. A sam człowiek zaczął decydować, co zrobić dalej. Zabrał psa na dworzec autobusowy i stamtąd zadzwonił do miejscowego schroniska dla zwierząt.

Nawiasem mówiąc, podczas całej podróży pies zachowywał się perfekcyjnie. Okazał się wspaniałym i uprzejmym pasażerem!

foto: mimimetr.me

Wkrótce po tym, jak wieść o psie rozeszła się po całym mieście, jego przygody dobiegły szczęśliwego końca. Jak się okazało, pies kilka godzin temu uciekł z domu. I tylko dzięki udziałowi kierowcy w tej historii, niezwykle zmartwionym właścicielom „podróżnika” udało się odnaleźć zaginionego zwierzaka.

Kierowca również był zadowolony. W końcu udało mu się pomóc sprytnemu psu wrócić do jego domu.

Główne zdjęcie: mimimetr.me