Każdy chce być doceniony, kochany i szanowany przez otoczenie, ale czasami wykonujemy określoną sekwencję działań i zamiast poczucia samozadowolenia doznajemy głębokiego rozczarowania. Jak zmienić nastawienie innych do siebie, porozmawiajmy o tym.

Pozwalasz naruszać swoje granice

Znajomy lub kolega bardzo szybko przekłada komunikację z Tobą na przyjaźń. Starasz się zachować dystans, ale już go prawie nie ma. Kilkakrotnie poproszono cię o zrobienie różnych rzeczy, których nie chciałeś lub nie zauważyłeś, ale zrobiłeś, raczej to nic strasznego, wszystko w dobrych intencjach, ale dla innej osoby jest to sygnał, aby przejść na bliższą komunikację.

Dlatego jeśli nie chcesz czegoś zrobić, nie rób tego, naucz się odmawiać. Ci, którzy częściej odmawiają, są bardziej szanowani. Ponadto zasada ta dotyczy zarówno pracy, jak i życia rodzinnego. Utrzymywanie dystansu od zewnątrz wygląda na Twój profesjonalizm i pozwala zachować zdrowie psychiczne w komunikacji z bliskimi.

Opowiadasz dużo osobistego

Komunikacja w pracy nie polega na konsultacji z psychologiem. Im mniej mówisz innym o swoich planach, pragnieniach, tym bardziej pozostajesz dla nich tajemniczy i to właśnie wzbudza zainteresowanie. Bo jeśli jesteś przeczytaną dla nich książką, to wtedy jesteś dla nich nudny. Ponadto twoją szczerością można łatwo manipulować.

Bądź mądrzejszy, mów tylko to, co inni chcą usłyszeć i co jest dla Ciebie korzystne. W przeciwnym razie po prostu ciebie zniszczą. Często mamy problem z powodu tego, że wydawało się, że chcemy się podzielić czymś ważnym dla nas, ale nasi bliscy nas nie zrozumieli i cierpimy z tego powodu. W rzeczywistości osobiste doświadczenia są potrzebne tylko nam i nikomu innemu.

Myślisz za innych

Niestety nie możemy zobaczyć siebie i swojego zachowania ze strony innej osoby, dlatego często wymyślamy wiele rzeczy i zamiast być organicznymi, możemy wykonywać działania, które inni wyraźnie skanują i wykorzystują przeciwko nam. Rób tak, jak czujesz, jak podpowiada ci twoje serce, a wtedy inni będą odczuwać twoją wewnętrzną energię.

Ale bądź ostrożny, ponieważ nie wszyscy ludzie podzielają twoje poglądy na życie. Jeśli sam jesteś osobą otwartą i życzliwą, to nie wszyscy tacy są. Naucz się stawiać pewną ochronę, w przeciwnym razie przez twoją ochronę będą nieustannie się przebijać i będziesz cierpieć z tego powodu. Jeśli nie chcesz urazić innych, osoby wokół ciebie mogą nie podzielać tego twojego podejścia.

Przede wszystkim musisz być empatyczny nie wobec innych, ale wobec siebie.

Czekasz na ocenę

Pozwalasz innym oceniać siebie, ale w rzeczywistości wszyscy ludzie mają ten sam charakter, różnią się tylko rolami społecznymi. Na przykład jesteś menadżerem, kto dał ci taki awans? Dlaczego pozwalasz koledze - kierownikowi wiodącemu - oceniać nie tylko Twoją pracę, ale także cechy osobiste? Praca i życie osobiste zawsze powinny być rozdzielone i generalnie łatwiej jest odnieść się do oceny innych, bo to wszystko jest warunkowe.

Społeczeństwo opracowało system oceniania, z którym zaczynamy się spotykać w szkole, ale żeby powiedzieć sobie: „Jestem spoko”, „Jestem profesjonalistą” - nie musisz czekać na akceptację innych, możesz sobie to powiedzieć. W zasadzie twoja ocena siebie i swoich kompetencji jest najbardziej poprawna.

Myślisz, że inni mają zawsze rację

Kolega, przyjaciel lub krewny wie o konkretnym problemie lepiej niż Ty, tylko dlatego, że przeczytał kilka artykułów w sieciach społecznościowych. Ale tak nie jest. Ludzie uwielbiają przekazywać myśli innych ludzi jako własne. Dlatego nie myśl, że jeśli poświęciłeś wystarczająco dużo czasu i środków na studiowanie jakiegoś zagadnienia, oznacza to, że jesteś w tym równie dobry, jak osoby wokół ciebie. Szefowie lub przyjaciele nie zawsze są ekspertami. Jeśli nie chcesz się kłócić, nie rób tego, ale zachowaj swoje przekonania w sobie.

Zwykle pod wpływem presji innych czasami łatwiej nam jest dojść do porozumienia w jakiejś kwestii, niż udowodnić coś przeciwnego, tym bardziej nie jest nam to trudne. Ale w kółko próbują nam udowodnić ze wszystkich stron, że się mylimy. Ważne jest, aby spokojnie wytłumaczyć osobie, że ty też możesz zrozumieć jakiś temat, pracę, uczucia. Rób tylko to, co ci się podoba.

Główne zdjęcie: google.com