Istnieją sposoby, aby wiedzieć, że Twoje dziecko jest szczęśliwe, a jednym z nich jest poruszanie się, zabawa i hałas, rozmowa, śmiech lub odkrywanie nowego świata.

Dziecko, które bez lęku wyraża swoje emocje, czyli głośno płacze, gdy chce płakać, krzyczy tyle, ile potrzebuje i śmieje się równie głośno – to jest szczęśliwe dziecko.

Podobnie jak w dorosłym życiu bywają złe i dobre czasy, ale często dziecko aktywne to zdrowe dziecko, które się rozwija, odkrywa siebie i swoje otoczenie.

Dzieci zaczynają hałasować od urodzenia i intensyfikują tę cechę po 3 latach, czyli gdy zaczynają szukać niezależności i odkrywają, że są indywidualnościami, z biegiem lat zmieniają się ich sposoby wydawania hałasu, ale zawsze istnieją.

Dzieci mówią do siebie, śpiewają, gwiżdżą i wydają różne dźwięki, co pomaga im rozładować napięcie i wyrazić to, co czują.

Ale są też dźwięki, które mówią nam, że coś jest nie tak, gdy są nadmiernie podekscytowane lub niespokojne, gdy nie mogą się na niczym skoncentrować i gdy są zbyt impulsywne.

Mogą po prostu próbować zwrócić na siebie uwagę i trzeba to traktować z cierpliwością. W przeciwnym razie może to być zaburzenie nadpobudliwe i powinieneś udać się do specjalisty.

Bardzo ważne jest obserwowanie dziecka, aby dowiedzieć się, czy jego zachowanie jest normalne i czy jest częścią jego codziennego życia lub czy coś jest nie tak.

Niektóre dzieci robią więcej hałasu niż inne, inne mniej, ale zwykle, gdy są dzieci, słychać hałas, a to oznacza, że ​​nic im nie jest.

Czy Twoje dziecko dużo hałasuje?

Główne zdjęcie: kakao.im