Uważa się, że przy dokładnym trybie ludzki mózg będzie miał wystarczająco dużo odpoczynku. Ale w rzeczywistości wystarczająca ilość snu po spędzeniu odpowiedniej liczby godzin w łóżku jest nierealna. Aby naprawdę odpocząć od pracowitego dnia, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie, musisz przestrzegać kilku zasad. I nie popełniaj błędów!

Późna pobudka

Wysypianie się w rozumieniu ludzkiego mózgu oznacza wczesne kładzenie się spać i wczesne wstawanie. Późne wstawanie może prowadzić do letargu i utraty energii. Istnieją również statystyki, według których osoby, które wstają wcześniej, rzadziej chorują i żyją średnio dłużej niż osoby, które lubią spać.

Sen ze światłem

Do dobrego wypoczynku potrzebna jest całkowita ciemność, w przeciwnym razie naczynia oczne będą się nadwyrężać, nawet jeśli tego nie chcesz. Jeśli spanie w ciemności jest dla Ciebie problemem, możesz po prostu zostawić zasłony otwarte, aby wpuszczać naturalne światło do pokoju. Dzięki temu energia podczas snu zostanie przywrócona do maksimum.

Poduszka tylko pod głową

Od dzieciństwa wiele osób ma zwyczaj spania wyłącznie z poduszką pod głową. Aby jednak ciężar został prawidłowo rozłożony na różne grupy mięśni, należy umieścić dodatkowe poduszki. Najlepsza opcja jest pod kolanami. Lub możesz kupić materac ortopedyczny, w którym zakręt jest już zapewniony.

Zwierzęta w łóżku

Bez względu na to, jak bardzo kochasz swojego czworonożnego zwierzaka, nie możesz z nim spać. A nie chodzi tu wcale o higienę. Zwierzęta mają inny zegar biologiczny, więc mogą przypadkowo budzić właścicieli. Około 37% właścicieli kotów i psów cierpi z tego powodu.

Tkaniny syntetyczne

Tak, syntetyczna pościel i piżama wyglądają uroczo. Ale spanie na nie naturalnych tkaninach to zła decyzja. Wszystko dzięki temu, że w syntetykach dochodzi do zakłócenia wymiany ciepła człowieka. Prowadzi to do tego, że ludzie nie pogrążają się w fazie głębokiego snu.

Sen zaczyna się w różnym czasie

Niektórzy ludzie starają się ułożyć sobie elastyczny tryb dnia, aby na pewno ze wszystkim zdążyć. Mózg musi postrzegać sen jako nawyk. Dlatego warto kłaść się spać w tym samym czasie. Rozwinięcie tego nawyku zajmie około tygodnia. Na początku będzie to trudne, ale wynik jest wart wysiłku.

Główne zdjęcie: lemurov.net