Teraz często można zobaczyć zdjęcia, na których zakryta jest twarz dziecka, a ponadto często można usłyszeć, że w ogóle nie należy fotografować śpiących osób. Psychologowie i eksperci powiedzieli nam, dlaczego nie można fotografować ludzi we śnie, czytaj szczegóły w tym materiale.

Dlaczego nie można robić zdjęć śpiącym ludziom?

Fotografie pośmiertne były popularne w Europie w XIX wieku. Myli zmarłego, próbowali go doprowadzić do porządku, sadzali obok członków rodziny. Oczywiście zmarli na zdjęciu mieli zamknięte oczy. Później tradycja ta straciła na aktualności, ale pozostawiła po sobie przesąd - ludzie, którzy na zdjęciu mieli zamknięte oczy, są martwi dla tego świata, a fotografując śpiącego, można „przynieść” dla niego trudny los, a nawet śmierć.

Ponadto podczas snu pole energetyczne człowieka jest bardzo osłabione, dlatego łatwo jest zakląć śpiącego. Jeśli nie chcesz być zaklęty, staraj się unikać takich zdjęć i nie rób zdjęć śpiącym dzieciom. Uważa się, że oglądając takie zdjęcie, inni ludzie „pustoszą” człowieka z zamkniętymi oczami i odbierają mu energię.

Dlaczego nie można robić zdjęć śpiącym dzieciom?

Eksperci zabraniają robienia zdjęć śpiącym dzieciom i generalnego podziwiania takich zdjęć. Zabrania się pokazywania dziecka nieznajomym do 40 dni po urodzeniu. Czemu? Ponieważ w tym okresie dziecko jest zwykle chrzczone, a wcześniej nie ma anioła stróża - każda osoba może nawet nieświadomie zabrać jego siłę i energię.

Lekarze wyjaśniają, że dzieci boją się błysków i trzasków migawki, co objawia się silniej we śnie lub przy zamkniętych oczach. Dziecko, przestraszone ostrym światłem lub hałasem, może się obudzić i zacząć płakać.

Główne zdjęcie: volkovysk.by