Samica pitbulla została znaleziona na polu i bała się podejść do ludzi. Jeden życzliwy człowiek postanowił przywrócić zwierzęciu wiarę w ludzką dobroć.

W kwietniu 2019 roku w Internecie pojawiły się pierwsze wiadomości o samicy pitbulla wędrującej po mieście Dakor w amerykańskim stanie Kalifornia. Pies o imieniu Mama siedział w dzień przy drodze, czekając na jedzenie, a nocą spał pod panelami słonecznymi.

Zwierzę wyglądało na bardzo słabe i wychudzone, a na jego ciele były ślady pobicia i przemocy domowej. Mama nie pozwalała nikomu się do niej zbliżać i natychmiast uciekała, gdy ktoś próbował do niej podejść. Wędrowała po polach przez rok. Kiedy ratownik Dani Spenks dowiedział się o tej smutnej historii, postanowił zająć się psem.

Każdego dnia Dani zostawiał jedzenie dla Mamy w jednym miejscu, stopniowo zbliżając się do zwierzęcia. Wkrótce pies sam zaczął biec za Spenks, ale nadal nie pozwoliła mu się dotknąć. Później ratownicy dowiedzieli się, że samica pitbulla została porzucona w styczniu 2019 roku, 8 kilometrów od poprzedniego siedliska. Personel zauważył ślady okrucieństwa właścicieli i niedawny poród, ale nie było informacji kto był właścicielem psa ani gdzie podziały się szczeniaki. Szczenięta prawdopodobnie zostały sprzedane, a psa po prostu wyrzucono, gdy przestała karmić swoje młode.

Dopiero po półtora roku wędrówki, Dani był w stanie zabrać Mamę do swojego domu. Czekała ich trudna i długotrwała adaptacja. Pies nadal bardzo boi się ludzi i nie nawiązuje kontaktu, ale już zaczyna komunikować się z innymi zwierzętami i aktywnie przybiera na wadze. Spenks jest zmuszony trzymać zwierzę w wolierze, aby nie uciekło.

Source: youtube.com

Samica pitbulla nie jest łatwa w kontaktach z ludźmi, więc treningi nie są możliwe i ucieka przy każdej próbie dotyku lub gwałtownym ruchu. Dani nie zamierza się poddawać. Jest gotów kontynuować pracę z Mamą, aby przywrócić jej wiarę w dobroć człowieka, znaleźć nową kochającą rodzinę dla psa i sprawić, by była naprawdę szczęśliwa.

Główne zdjęcie: lemurov.net