18 października Jean-Claude Van Damme skończył 60 lat, a bohater akcji lat 90 jest nadal świetnie wysportowany.

foto: google

Jak udaje mu się tak wyglądać w wieku 60 lat? Przepis jest dość prosty: odżywianie, ćwiczenia i prawdopodobnie HTZ (hormonalna terapia zastępcza). W rzeczywistości wiele osób nie docenia tego, jak mogą wyglądać na „naturalnych” dawkach testosteronu w podeszłym wieku.

foto: google

Często, widząc starszych mężczyzn w doskonałej formie, w głowie rysuje się obraz wysokich, ponad fizjologicznych dawek AS (leków anabolicznych). Jednak często tak nie jest. Genetyka i doświadczenie w treningach odgrywają bardzo ważną rolę. Niektórzy przy rozsądnych, „naturalnych” dawkach mogą wyglądać naprawdę imponująco.

foto: google

Jak dużo? Ciało młodego i zdrowego mężczyzny produkuje od 4 do 10 mg testosteronu dziennie. W związku z tym 28-70 mg na tydzień. W niektórych przypadkach standardowa „HTZ” to około 100 mg leku na tydzień. Chcę zauważyć, że podchodzę do tego rozumowania w sposób bardzo uproszczony. Wszystko jest tam dużo bardziej skomplikowane, począwszy od poziomu wolnego testosteronu, całkowitego, biodostępnego itd. Jeśli przyjdziesz do zwykłej kliniki i zaoferujesz zmierzenie wszystkich wskaźników, nie przyjmą Cię.

foto: google

Jeśli masz ponad 40-45 lat, a Twój poziom testosteronu spada (naturalny spadek wraz z wiekiem), to poważna analiza sytuacji z twoimi hormonami zostanie przeprowadzona tylko w wyspecjalizowanych klinikach, które są zainteresowane Twoimi pieniędzmi. Nie żeby to było coś złego, nikt nie może zrobić tego lepiej. Możesz to wyszukać - „HTZ” lub „hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn”. Nie próbuj samodzielnie diagnozować ani przepisywać leków. Nie jest to kwas askorbinowy, a skutki uboczne mogą być nieodwracalne. Potrzebujesz lekarza.

foto: google

Wracając do Van Damme. Naprawdę wygląda świetnie i tylko budzi szacunek. Nie każdy może tak wyglądać w jego wieku. Życzę mu zdrowia, mam nadzieję, że w imponujący sposób będzie obchodził swoje 70 urodziny.

Główne zdjęcie: google.com