Kiedyś to kociątko dostało bilet do nowego, szczęśliwego życia.

Wczesną wiosną kociak z zakrzywionymi przednimi łapami trafia do ośrodka ochrony zwierząt sieci Friends for Life Rescue Network.

„Urodziła się z uszkodzonymi więzadłami i ścięgnami w przednich łapach, co spowodowało skrzywienie” - mówi Jacqueline DeAmore, założycielka ośrodka.

Kociątko zostało wysłane do domu tymczasowego ochotników Mel Lamprey i jej męża Zane'a. Maleństwo otrzymało imię Spulya i szczęśliwie zaczęła łasić się do swojej nowej rodziny.

foto: laykni.com

Kilka razy dziennie przepisywano jej zabiegi fizjoterapeutyczne aby ćwiczyć łapy.

Leczenie postępowało dobrze. „Jej nadgarstki są podgrzewane poduszką grzewczą, a następnie masowane i rozciągane, aby rozluźnić ścięgna i więzadła. Powinno to pomóc rosnącym kościom w prawidłowym uformowaniu ”- wyjaśnia Jacqueline.

foto: laykni.com

Niedługo kociak zostanie wyposażony w „opony” zwiększające zakres ruchu. Spulya nie opiera się, wydaje się, że rozumie, że jest to konieczne dla jej zdrowia.

Maleństwo naprawdę lubi swoją rodzinę zastępczą i uwielbia, gdy wszyscy ją ściskają i zwracają na nią uwagę. „To głupiutka, ciekawska, słodka dziewczynka tatusia. Bardzo kocha swojego tatę i owija wokół niego swoje małe paluszki ”- mówi Mel, odnosząc się do swojego męża.

foto: laykni.com

Futrzak uwielbia się bawić i grać. A przede wszystkim uwielbia spędzać czas na szyi Zane'a.

W domu jest też dorosłe maleństwo, imieniem Chester, którego wyciągnęli z poważnej choroby. Rudowłosy malec natychmiast przyszedł na spotkanie z nowoprzybyłą.

foto: laykni.com

„Podszedł do niej i usiadł obok, jakby byli najlepszymi przyjaciółmi” - mówi Mel.

Są do siebie bardzo przywiązani.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com