11-letni chłopiec z Anglii Alex Goodwin zmaga się z okropną chorobą od około trzech lat. Zdiagnozowano u niego raka kości. Chłopiec musiał dużo przejść: chemioterapię i radioterapię, operację. Aby jakoś wesprzeć dziecko w trudnym dla niego okresie, tata zaczął go zabierać do ośrodka z sowami, znajdującego się 100 mil od ich domu.

Są to specjalne ptaki, które zostały przeszkolone do dalszej pracy w programie animaloterapii. W ośrodku do leczenia pacjentów wykorzystuje się różne zwierzęta i ptaki. Po Stanach Zjednoczonych praktykę tę podjęła Anglia, a obecnie wiele szpitali stosuje animaloterapię. „Lekarzami” mogą być nie tylko psy i koty, ale także króliki, kucyki, różne ptaki.

foto: mimimetr.me

„Hack Back CIC” jest domem dla wielu ptaków. Został zorganizowany w 2005 roku przez Anitę Morris, która jest zawodowym psychologiem. Uważa, że ​​taka terapia skutecznie wpływa na wszystkie dzieci, a tym bardziej na te, które mają problemy zdrowotne.

Kobieta dowiedziała się o Alexie z sieci społecznościowych i zaprosiła go do ośrodka aby mógł poznać jej opierzonych podopiecznych. Pierwszym przyjacielem chłopca była sowa imieniem Murray. Dziecko zaczęło opiekować się ptakiem, bawiło się z nim i zapomniało o swoich dolegliwościach. Następnie chłopiec zaczął się opiekować płomykówką, potem jego przyjacielem był syczek afrykański, którego zastąpiła sowa białolica.

foto: mimimetr.me

Ojciec chłopca mówi, że ptaki stały się dla Alexa potężnym wsparciem moralnym, którego tak bardzo potrzebował po przejściu bolesnych zabiegów. Chłopiec poruszał się na wózku inwalidzkim, a dzięki swoim pierzastym przyjaciołom znów mógł chodzić.

Właścicielka ośrodka twierdzi, że terapia sów jest bardzo korzystna dla dzieci z autyzmem. W końcu ptaki nie widzą różnicy między osobą zdrową a chorą. Ludziom z określonymi cechami łatwo jest komunikować się z pierzastymi przyjaciółmi, a to ma na nich korzystny wpływ.

foto: mimimetr.me

Anita ze swoimi sowami odwiedza nie tylko szpitale, ale także szkoły i więzienia. Psycholog przypomniała sobie jeden niezwykły przypadek, kiedy jej ptaki terapeutyczne pomogły ośmiu więźniarkom, które były w strasznej depresji i straciły chęć do powrotu do zdrowia.

Główne zdjęcie: mimimetr.me