Nie można już wpłynąć na zachowanie zwierzaka – puszysta kotka od lat przynosi do domu wszystko, co znajdzie. Ale jej właścicielka znalazła sposób, który pomógłby utrzymać dobre stosunki z sąsiadami.

Kotka właścicielki z Oregonu o imieniu Kate Felmet zaczęła kraść różne rzeczy będąc jeszcze kociakiem. Dopóki właścicielka nie wypuszczała jej z domu, to kotka zbierała sukienki dla lalek i różne kawałki materiału ze wszystkich pokojów w domu. Kiedy Esme zaczęła wychodzić, zaczęła przynosić wszystko, co mogła znaleźć u sąsiadów w ogródkach. Po pierwszym spacerze wróciła do domu z pomiętym papierem i plastikową torbą w zębach. Od tego czasu było tylko gorzej. Maski, rękawiczki, kawałki materiału, aparat fotograficzny, wypchany nietoperz – kotka często wracała z „prezentami” dla rodziny.

Gdy dorosła, Esme poprawiła swoje umiejętności i nauczyła się wybierać najcenniejsze spośród rzeczy. Tak więc podczas pandemii kotka „uratowała” rodzinę, stale przynosząc do domu maseczki - czasami 10 sztuk dziennie!

Czasami Kate wydawało się nawet, że jej zwierzak szuka rzeczy, które są związane z tym, co aktualnie ona robi. Kiedy więc kobieta postanowiła odmalować pokój córki, Esme zaczęła nosić do domu taśmę klejącą. Innym razem, kiedy Kate zaczęła robić kostiumy na Halloween, kotka przyniosła do domu trzy różne kawałki materiału.

Source: facebook.com

Esme odpoczywała od „kradzieży” tylko zimą, ponieważ nie lubiła śniegu i deszczu. Ale gdy tylko nadeszła wiosna, kotka znowu wychodziła na polowanie. Właścicielka od lat stała w obronie swojego zwierzaka. Ale potem zaczęło dręczyć sumienie i postanowiła zorganizować w ogrodzie wystawę rzeczy skradzionych przez kotkę, aby sąsiedzi mogli je zabrać. Kate zawiesiła ubrania, rękawiczki i maski na sznurze, a obok napisała: „Moja kotka to złodziejka. Jeśli znajdziesz coś swojego, zabierz to”.

Wystawa od razu przyciągnęła uwagę wszystkich, a ludzie zaczęli przychodzić. Sąsiedzi chętnie zabierali skradzione przez kotkę przedmioty, choć z wieloma rzeczami musieli rozstać się na zawsze. Wkrótce po tym zdjęcie z wystawy trafiło do sieci społecznościowych, wtedy zaczęli przyjeżdżać mieszkańcy z innych części miasta po swoje rzeczy.

Wtedy Kate poczuła się całkowicie zawstydzona. Okazało się, że jej puszysta złodziejka działała nie tylko w swojej dzielnicy, ale w całym mieście!

Skąd kotka ma takie nawyki, Kate nie wie, ale domyśla się, że mogła przyczynić się do tego, bo na samym początku chwaliła zwierzaka za każdą przyniesioną do domu rzecz, motywując ją do kradzieży. Nie jest już w stanie zmienić zachowania kotki, ale znalazła dobry sposób, który powinien pomóc jej pozostać dobrą właścicielką i nie psuć relacji z sąsiadami.

Główne zdjęcie: google.com