Od pierwszych dni życia matka karmi, chroni i uczy swoje dziecko, jak przetrwać na tym świecie, niezależnie od tego, czy jest to ludzkie dziecko, niedźwiadek, pisklę czy szczeniak. Zebraliśmy kilka niesamowitych filmików, które udowadniają, że ludzie nie są jedynymi istotami na ziemi, które poświęcają dużo czasu na naukę swojego dziecka.

Wydry

Wydry odżywiają się pływając na grzbiecie. Nurkują pod wodę, aby znaleźć skorupiaki, a następnie wynurzają się na powierzchnię, aby je zjeść. Na brzuchu wydry znajduje się kieszeń, w której przechowywany jest mały kamień. Jest on potrzebny do rozbicia twardej skorupy małża. Matki uczą tej techniki swoje młode, czasami bardzo długo, aż młode nauczy się tej lekcji.

Source: youtube.com

Wieloryby

Matki wielorybów uczą swoje dzieci, jak poruszać się po rozległym oceanie w poszukiwaniu pożywienia i znaleźć najlepsze miejsca. Muszą pokonywać duże odległości, a każda mama ma specjalne miejsce, które chce pokazać swojemu dziecku.

Source: youtube.com

Słonie

Słoniątka mają bardzo długie dzieciństwo, a ich matki są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Młode uczą się przez długi czas, obserwując dorosłych. Na początku nie wiedzą nawet, co zrobić ze swoją trąbą, nadeptują na nią, potykają się, a nawet ssą jak dziecko smoczek. Dopiero w szóstym lub ósmym miesiącu życia słoniątko zaczyna używać swojej trąby do jedzenia i picia. Matki uczą również swoje dzieci, by smarowały się błotem, by chronić skórę przed słońcem, oraz by drapały się za pomocą gałązek i patyków.

Source: youtube.com

Ptaki

Ptaki uczą swoje pisklęta swoich piosenek, powtarzając je tak długo, aż uczniowie zapamiętają melodię. Kiedy pisklęta uczą się latać i im się nie udaje to są podnoszeni raz po raz, aż dziecko nauczy się lekcji.

Source: youtube.com

Psy

Gdy szczeniaki są małe, mama pozwala im się wspinać, czasem zaprasza je, by biegły za nią, pozwalając im się dogonić, uczy pokonywać przeszkody. Uczy także zasad „życia w społeczeństwie”. Jeśli szczeniak ciągle dokucza innym, dokucza mamie i jest zbyt aktywny, to mama może go uspokoić, przewrócić na plecy, a nawet zacząć ryczeć, dając mu do zrozumienia, że takie zachowanie jest nie do przyjęcia.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com