Meksykańska aktorka Veronica Castro wkroczyła w życie mieszkańców postsowieckich miast na początku lat 90. Widzowie po raz pierwszy zanurzyli się w fascynujących zwrotach akcji telenoweli o życiu milionerów.

Dochodziło do tego, że ulice i komunikacja miejska pustoszały w momencie, gdy pokazywano kolejny odcinek „Bogaci też płaczą”, a wydarzenia z życia bohaterów kłóciły lub łączyły sąsiadów i rodziny. Popularność Veronicy częściowo powtórzył jej najstarszy syn, Christian. Wiemy, że na początku grudnia skończył 47 lat.

Aktorka ma dwóch synów, Michelle jest 10 lat młodszy od swojego brata i tak jak on nosi nazwisko matki. Zainteresowanie życiem osobistym Veronicy nie ustępuje jej sławie, ponieważ nigdy nie wyszła za mąż.

Aktorka dorastała w skrajnie trudnych warunkach, jej ojciec zostawił rodzinę z czwórką dzieci, a Veronica, zanim zaczęła odnosić pierwsze sukcesy w radiu i telewizji, podejmowała się każdej pracy, byle tylko pomóc najbliższym. Uznanie przyniosła jej na przykład skandalizująca publikacja, do której pozowała nago.

Była to jednak jedyna taka sytuacja, gdyż przyszła gwiazda dała słowo swojej matce, że więcej jej w takim stanie nie zobaczy. Trzeba przyznać, że charakter Veronicy kształtował się w nienajlepszych warunkach. W szkole wyśmiewano się z jej biedy i wyglądu – mając wzrost 1,56 m zawsze miała tendencję do nadwagi.

Ale ta dzielna dziewczyna rozwiązała problem raz na zawsze, zaczynając ćwiczyć i kontrolując to co je. Nawet dziś, po oficjalnym zakończeniu kariery filmowej, 69-letnia Castro nie pozwala sobie na odpoczynek i przekroczenie granicy 48 kilogramów.

W telenowelach, które przyniosły jej sławę, aktorka nigdy nie upatrywała drogi do kariery, uważając je za mało popularną część kina. Zanim zdobyła sławę, zdążyła już wyrobić sobie opinię utalentowanej i pracowitej aktorki, piosenkarki, prezenterki radiowej i telewizyjnej.

Przez cały okres jej kariery u boku Veronicy pojawiali się utalentowani i wpływowi mężczyźni, a także dochodziło do zawrotnych romansów, których losy śledziła publiczność. Media dowiedziały się od Christiana, że jego ojcem był znany aktor i showman Manuel Valdes. Komik był prawie dwa razy starszy od 24-letniej Veronicy, ich romans się zaczął, gdy ta dwójka brała udział w telewizyjnym projekcie „Operacion Ja Ja”.

Ale syn aktorów wolał śpiew niż aktorstwo. Po ukończeniu szkoły średniej udało mu się podbić serca latynoskiej młodzieży i zdobyć tytuł najpopularniejszego piosenkarza w 1993 roku.

Wtedy podpisał kontrakt z europejską wytwórnią, a pierwszy album stał się najpopularniejszy w Ameryce Łacińskiej.

Christian był trzykrotnie żonaty, z drugiego małżeństwa ma dwójkę dzieci. Dziś Christian Castro nadal występuje przed publicznością, ale podobnie jak jego matka, nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym.

Główne zdjęcie: lemurov.net