Facet mógł zobaczyć osobiste zdjęcia swojej babci, które starannie ukrywała dopiero, gdy jej nie stało. I z goryczą zdał sobie sprawę, że w ogóle jej nie znał.

Babcia Johnny'ego Kwana z Kalifornii, Leung Ping, zmarła na początku tego roku w wieku 93 lat. Miała długie i satysfakcjonujące życie. W młodości Leung Ping pracowała jako modelka, a następnie występowała w Szanghaju pod pseudonimem Teresa Leung, wykonując piosenki w stylu shidaiqu – to mieszanka chińskiego śpiewu ludowego i amerykańskiego jazzu.

foto: google

Leung Ping dorastała w trudnych czasach i na własne oczy widziała trudności wojny secesyjnej, a następnie wojny chińsko-japońskiej. A w 1949 roku w kraju miała miejsce rewolucja komunistyczna, po której muzyka shidaiqu została zakazana i zrównana z pornografią. Kobieta musiała opuścić Szanghaj. Karierę wokalną kontynuowała w Hongkongu i Singapurze, a następnie ostatecznie opuściła kraj i osiadła w San Francisco.

Za życia Leung prowadziła album z osobistymi zdjęciami, których nie chciała pokazać krewnym. Według Johnny'ego nawet nie wiedział o jego istnieniu - aż do śmierci swojej babci.

„Moja ciotka opowiedziała, jak kiedyś poprosiłem babcię, aby pokazała zdjęcia, ale ona uśmiechnęła się i odpowiedziała:„ Zobaczysz, kiedy odejdę”, mówi Johnny.

I tak się stało. Przygotowując się do pogrzebu swojej babci, facet szukał jej osobistych zdjęć i znalazł ukryty album. Kiedy go otworzył i spojrzał na zdjęcia, oniemiał.

Zdjęcia z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku pokazały, jak ciekawie minęła młodość Leung Ping. Podróżowała, śpiewała ze sceny dla publiczności i poznała wiele celebrytów, w tym Elizabeth Taylor! Uderzony tym odkryciem Johnny postanowił podzielić się zdjęciami słynnej babci, które stały się dla niego oknem w jej przeszłość.

Lata 50. Leung Ping pracuje jako modelka.

foto: google

Singapur, 1957. Leung Ping jest częścią delegacji, która gości Elizabeth Taylor i jej męża Mike'a Todda, który rozbił się samolotem 4 miesiące po zrobieniu tego zdjęcia.

foto: google

Leung Ping u szczytu popularności

foto: google

Piosenkarka zostaje zaproszona do występu w reklamie niemieckiego piwa Beck's

foto: google

Wycinek z gazety. Leung Ping bierze udział w konkursie Miss Hong Kong. Ma numer 32.

foto: google

Zdjęcie z dnia ślubu. Cudowna sukienka!

foto: google

Szczęśliwa mama

foto: google

Leung Ping pozuje obok prababki Johnny'ego

foto: google

1957 rok. Po lewej od Leung Ping Marian Anderson - jedna z najsłynniejszych afroamerykańskich performerek, która przełamała bariery rasowe w Ameryce

foto: google

Kolejna celebrytka. Wnuk Leung Ping uważa, że ​​obok jego babci jest Yao Li - słynna artystka shidaiqu, jedna z „siedmiu wielkich śpiewających gwiazd” Szanghaju.

foto: google

Spektakl, o którym nic nie wiadomo

foto: google

A to zdjęcie jest jak kadr z filmu o Jamesie Bondzie

foto: google

1967 rok. Wydano winylową płytę Leung Ping

foto: google

Kolejne zdjęcie z koncertu

foto: google

Leung Ping został zaproszony do występu w Radiu Malaya. Tak nazywała się część Malezji, która do 1965 roku obejmowała Singapur

foto: google

To były najlepsze czasy w życiu Leung Ping

foto: google

A to już 70. Leung Ping nie przestała śpiewać nawet po ślubie i urodzeniu dziecka

foto: google

A tutaj możesz posłuchać, jak brzmiał głos piosenkarki:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com