Syn tapeciarza i gospodyni domowej z São Paulo, nie wydawał się mieć żadnych szans na zostanie gwiazdą sztuki współczesnej. Jednak obrazy Eduardo Cobry pozwoliły mu stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów naszych czasów. Postanowiliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób Eduardo osiągnął takie wyżyny.

Zamiłowanie chłopca do rysowania zaczęło się już w dzieciństwie. Nie mógł jednak pójść do szkoły plastycznej, więc rysował na ulicy. Nikomu nie podobały się graffiti Eduardo, uważano, że jest to zwykły wandalizm.

foto: lemurov.net

Pewnego razu został nawet zatrzymany przez policję. Sędzia nie wydał jednak wyroku skazującego, potrafił docenić jakość pracy młodego człowieka. Wtedy otrzymał swoje pierwsze nietypowe zlecenie: zlecono mu wykonanie muralu na ścianie komisariatu policji.

foto: lemurov.net

Do Cobry zaczęły napływać zamówienia. Eduardo stworzył nawet unikalny styl dla lokalnego dużego parku rozrywki. Ale to projekt „Muro das Memórias” przyniósł mu prawdziwą sławę. Eduardo Cobra przeniósł na mury miasta wiele starych czarno-białych fotografii São Paulo.

foto: lemurov.net

Potem zaczął tworzyć ciekawe prace, m.in. dla miejsca, gdzie odbywała się Olimpiada. Jego projekty artystyczne są zawsze imponujące i zaskakujące dzięki niezwykłemu połączeniu różnych technik malarskich. Używa puszek z farbami, pędzli i farby w sprayu.

foto: lemurov.net

Prace Eduardo Cobry można obecnie zobaczyć w Rio de Janeiro, Brazylii i Sao Paulo, a także w innych dużych miastach na całym świecie. To właśnie dzięki jego twórczości Brazylia stała się jednym z najciekawszych miejsc dla miłośników street artu.

Główne zdjęcie: lemurov.net