Zebryny (potomek klaczy zebry i osła) oraz inne mieszance są niezwykle rzadkie, ponieważ różne gatunki zwykle nie wykazują zainteresowania sobą nawzajem. Ale są wyjątki!

Zebrula

foto: goodhouse.ru

Jest to źrebię urodzone z krzyżówki ogiera zebry i klaczy konia domowego. Takie młode jest bardziej wytrzymałe niż koń, ale jest mało przydatne w gospodarstwie lub wyścigach, ponieważ dziedziczy niezależny i wybuchowy charakter zebry, przyzwyczajonej do życia na wolności. Z wyglądu bardziej przypomina konia, ale zazwyczaj ma paski zebry, co sprawia, że wygląda nietuzinkowo. To zwierzę jest idealne do podziwiania, jeśli zdecydujesz się na posiadanie zebruli w swoim domu. Jest to niezwykle rzadki mieszaniec, ale wciąż bardziej prawdopodobny do zobaczenia niż jednorożec.

Zebryna

foto: goodhouse.ru

Nazwa ta powstała ze skrzyżowania klaczy zebry i osła. Mieszanka również jest możliwa, gdy role się odwracają – ogier zebry i oślica.

Bardzo urocze zwierzątko, choć po przejęciu cech charakterystycznych dla swoich rodziców jest bardzo żywiołowe i niezależne (jak zebra), a także uparte (jak osioł). Ale wygląd rekompensuje wszystkie wady charakteru! Zebryna wygląda jak postać z kreskówki. Niewielkiej postury, z pasiastymi nogami. Czekamy, aż stanie się jedną z głównych postaci Disneya!

Zebroid

foto: goodhouse.ru

Zebroid to po prostu krzyżówka międzygatunkowa zebry z innym koniowatym. Występują również mieszanki ogiera zebry z klaczą kuca! Są jeszcze bardziej śmieszne niż zebroidy, jeśli to w ogóle możliwe!

Zebryna: przykłady z życia wzięte

Zebryna w Afryce

Wiosną 2020 roku w kenijskim Parku Narodowym Tsavo jedna z zebr oddaliła się od stada i zabłądziła. Natknęła się na gospodarstwo i postanowiła w nim pozostać na jakiś czas. Zebra dołączyła do krów i pozostała z nimi przez kilka tygodni. Następnie na farmę przybyli pracownicy David Sheldrick Wildlife Trust i przenieśli zwierzę w bardziej odpowiednie miejsce.

foto: goodhouse.ru

Zebra wydawała się szczęśliwa, że wróciła do swojego środowiska, ale wkrótce mieszkańcy zaczęli ją znowu zauważać na farmie. Aż pewnego dnia przyszła z młodym - i to jakim młodym! Urodziła zebrynę.

Klaczy zebry zwykle rodzą młode pokryte białymi i brązowymi paskami, które stopniowo przekształcają się w znany czarno-biały wzór. Ale młode miało paski tylko na nogach. Z góry wcale nie wyglądało jak matka, a przypominało inne zwierzę - osła. Okazało się, że to zebryna. Według pracowników fundacji, klacz była w romantycznym związku, gdy mieszkała na farmie, i była już w ciąży, gdy ją przeniesiono. Wyjaśniało to również fakt, że nawet po przeprowadzce nadal przychodziła do wioski.

foto: goodhouse.ru

Mimo że tata i mama należą do różnych ras, ich „owoc miłości” wygląda całkiem zdrowo. Nie wiadomo, jak mieszaniec zostanie przyjęty przez inne zebry, jeśli matka zdecyduje się na powrót do stada, ale wszyscy na farmie traktują go bardzo dobrze. Niezwykłe młode stało się lokalną atrakcją. Do gospodarstwa przyjeżdżają nawet ludzie z sąsiednich wiosek - każdy chce zobaczyć to cudo i zrobić zdjęcie. W pobliżu mieszka zebra i jej młode. Coś powstrzymuje klacz przed opuszczeniem gospodarstwa i powrotu na łono natury. Może miłość?

foto: goodhouse.ru

Zebryna we Włoszech

Młode urodziło się na farmie we Włoszech. W miejscowości w pobliżu Florencji. Oboje rodzice mieszkali na farmie, a nie na wolności.

Zebryna – „owoc miłości” ogiera zebry i oślicy ma na imię Ippo. Wychowuje się na farmie rodziny Aglietti. Jest to prywatne schronisko dla zwierząt, w którym przebywają zwierzęta uratowane przed przemocą. Rodzina Aglietti opiekuje się zwierzętami od ponad 20 lat.

foto: goodhouse.ru

Nikt nie przypuszczał, że 12 miesięcy później, czyli okresu ciąży u oślic, urodzi się takie młode. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy na świat przyszedł Ippo, mieszaniec ogiera zebry i oślicy. Młode wygląda jak osioł, ale na nogach ma piękne czarno-białe paski, tak jak jego ojciec. Od pewnego czasu interesuje się nim kilka dużych firm, które chciałyby uzyskać prawa do jego wizerunku. Istnieją plany zrobienia pluszowych zabawek, umieszczenia jego wizerunku na produktach dla dzieci, a być może także uczynienia go bohaterem kreskówki.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru