Botoks na twarz jest dobrze znanym i rozpowszechnionym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Co prawda botoks jako substancja jest całkowicie nieszkodliwy dla naszego organizmu, ale można trafić do niedoświadczonej kosmetyczki, przez co może dojść do reakcji alergicznej lub skurczu mięśni twarzy.

Trzeba przyznać, że nie każdy jest przygotowany na spotkanie z czymś takim, zwłaszcza za tak wysoką cenę. Co jeśli powiemy, że maseczka ze skrobi ma taki sam efekt?

Maseczkę ze skrobi odkryłam kilka lat temu i od tamtej pory nigdy się na niej nie zawiodłam. Moim problemem przed zastosowaniem tego produktu były drobne zmarszczki wokół oczu.

Teraz mogę się uśmiechać i mrużyć oczy na słońcu bez obawy, że pojawią się nowe, ponieważ zawarte w składzie mikroelementy utrzymują skórę w dobrej kondycji.

Maseczka ze skrobi: łatwy przepis

Aby zrobić maseczkę z efektem botoksu, wystarczą 2 składniki, które z pewnością znajdą się w Twojej kuchni.

Składniki:

  • Skrobia – 2 łyżeczki
  • Białko – 1 szt.

Sposób przygotowania:

Białka należy najpierw ubić mikserem. Następnie zacznij dodawać skrobię, mieszając powoli, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

To wszystko! Maseczka ze skrobi z efektem botoksu jest gotowa. Pozostaje tylko nałożyć produkt na oczyszczoną skórę twarzy i szyi w trzech warstwach, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Efekt działania będzie widoczny po 10 dniach, ale należy robić taką maseczkę co najmniej 21 dni. Pozostałą część maseczki można przechowywać w lodówce przez maksymalnie jeden dzień, ponieważ ubite białko z czasem traci swoje właściwości. Nie zapomnij o nałożeniu kremu nawilżającego po zabiegu.

Inne zastosowania białka jaja kurzego i skrobi w kosmetologii

Białko jajka jest bardzo często dodawane nie tylko do domowych maseczek, ale także jako składnik do profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Chodzi o wiele właściwości zdrowotnych, takich jak witaminy z grupy B, A, E i D, cynk, wapń, selen, żelazo, kwas foliowy i wiele innych.

Jeśli białko nie jest stosowane w salonach w swojej pierwotnej formie, z pewnością można je znaleźć w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała, włosów i paznokci.

Skrobię można również wykorzystywać do mycia twarzy. Wrażliwa skóra doceni ten zabieg. Wystarczy dodać 1 łyżkę skrobi do 1 litra wody.

Codziennie wieczorem należy umyć twarz tym roztworem, nie zapominając o dokładnym umyciu twarzy zwykłą wodą i nałożeniu kremu.

Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, Twoja skóra odzyska jędrność i naturalne piękno, uchronisz ją przed przedwczesnym starzeniem i zmarszczkami mimicznymi.

Główne zdjęcie: kulinarnie-retepti