Kiedy kobieta czuje się szczęśliwa, cała rodzina czuje się tak samo. Jeśli dzieci i mąż tego nie rozumieją, to wszystkim będzie ciężko żyć. Zwróć uwagę i przeczytaj tę przypowieść, abyś nie popełnił kolejnych błędów wobec swojej matki.

Dwie przyjaciółki miały zupełnie różniące się od siebie matki.

Matka jednej z dziewczynek wszystkie swoje pieniądze, czas i energię poświęcała swoim dzieciom. Kupowała im słodycze, zabierała do cyrku, Zoo, zjeść lody w kawiarni i nigdy nie poświęciła ani sekundy dla siebie. Nie wzięłaby nawet cukierka dla siebie. Była gotowa dać swoim dzieciom wszystko i tak też robiła.

Matka drugiej dziewczynki po pracy zamykała się w sypialni z herbatą i słuchała muzyki lub oglądała telewizję.

„Muszę najpierw odpocząć, dzieci” - mówiła.

Jeśli kupowała czekoladki lub cukierki, dzieliła je między siebie i dzieci mówiąc:

„Matka powinna być zdrowa, wypoczęta i szczęśliwa”.

Dziewczynce wydawało się, że matka jej nie kocha. Nie tak jak matka jej przyjaciółki. Tamta na pewno ją kocha. Robi wszystko tylko dla swojej córki, a jej mama nie jest taka sama.

Czas mijał i dziewczynki stały się dorosłe.

Matka pierwszej dziewczynki zawsze była chora i wymagała opieki. Mama drugiej dziewczynki nadal była aktywna, zdrowa i szczęśliwa jak za młodu.

Pomagała przy wnukach, piła kawę z przyjaciółkami w kawiarni, czasem podróżowała i za każdym razem mówiła:

„Matka powinna być zdrowa, wypoczęta i szczęśliwa”.

Ta przypowieść jest doskonałym przykładem tego, jak kobiety przyzwyczajone są do dogadzania komuś kosztem siebie. Na pierwszym miejscu stawia męża i dzieci, mimo że sama potrzebuje uwagi i miłości. Musimy być zdrowe i szczęśliwe, więc nie myśl, że to egoizm. W ten sposób okazujesz również troskę o swoich bliskich. Kochaj siebie!

Główne zdjęcie: brainum