O miłości sporo już zostało napisano, ciągle piszą i będą jeszcze pisać. Natomiast nikt nie wspomina o niemiłości. I często jest to ignorowane i mylone z miłością.

Niemiłość jest wtedy, gdy nie można przeszkadzać. Rozmawiać, śmiać się czy przytulać się. Nie można mówić o swoich zmartwieniach - to są bzdury, a nie zmartwienia. Nie można o coś prosić - trzeba zrozumieć, że chodzi o trudną sytuację. W zasadzie dlaczego miałbyś to robić?

Nie można liczyć na pomoc, dorośli muszą sobie radzić sami. Nawet jeśli mają pięć lat. To szacowny wiek. Natomiast jeśli mają trzydzieści pięć lat, to już jest starość. I nie należy tak się ubierać w tym wieku.

Niemiłość - kiedy nie jesteś zbytnio obrażany, ale nie dostajesz też zbyt wielu pochwał. Nie zauważają. Kiedy jedzenie przy bliskiej osobie jest niewygodne - może powiedzieć, że za dużo jesz. Przygotowaną przez Ciebie kolację człowiek zje i nic nie powie. Nie zauważy wysiłku, gdy posprzątasz i wstawisz kwiaty do wazonu.

Niemiłość jest wtedy, gdy nie można nic robić. Kiedy denerwujesz, wtrącasz się, przeszkadzasz, mówisz bzdury, irytujesz - siedź spokojnie w kąciku i czekaj, aż zabiorą cię na spacer. Nie marudź, nie płacz, siedź spokojnie i czekaj. Kiedy nie staje w twojej obronie i mówi: „To twoja wina!” - to nie jest miłość.

Gdy nie dostajesz prezenty, to nie jest miłość. Gdy szkoda wydać na Ciebie pieniądze - to nie jest miłość. To nie jest nienawiść. Czasem jest jeszcze gorzej, bo nienawidzą za coś, z zazdrości na przykład. Wtedy możesz odejść lub walczyć. Natomiast w przypadku miłości dzieje się to tak po prostu. Chociaż mówią: „Przecież kocham cię, ale odczep się ode mnie, znowu zaczynasz!”. To właśnie nie jest miłość. Ludzie od tego umierają. Zwłaszcza ludzie starsi, dzieci i psy. Oraz dorośli, którzy są bezbronni i wrażliwi.

Niemiłość czyni człowieka nieśmiałym, niezgrabnym, spiętym i brzydkim. Boi się wszystko zepsuć, przeszkodzić, zirytować... Nic na to nie poradzisz. Jeśli potrafisz, to musisz po prostu odejść. Albo przynajmniej zrozumieć, że to nie jest miłość. To nie jest miłość.

Główne zdjęcie: fit4brain.com