Pewnie zauważyłaś, zostawiasz kostkę mydła lub butelkę z mydłem w płynie - najwyżej tydzień i nic nie zostaje. Szczególnie jeśli masz dużą rodzinę. W tej sytuacji pomaga mi kilka trików.

Dzielę się moimi trikami na to, jak sprawić, by mydło na dłużej starczało:

Mniejsze porcje

Najpierw opowiem jak oszczędzamy na mydle w płynie. Ostatnio staramy się kupować mydło w płynie. Po pierwsze, jest to bardziej higieniczne. Jeśli ktoś z rodziny zachoruje, mydło w płynie jest w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem. Przecież brudne ręce nie mają z nim kontaktu, a dozownik zawsze można szybko zdezynfekować.

Jest jednak jeden problem: naciśnięcie dozownika mydła spowoduje, że będzie go za dużo. Na dodatek moja 5-letnia córka jest zachwycona, ponieważ uwielbia naciskać dozownik. Potrafi wykorzystać dużo mydła. Dlatego zaczęłam się zastanawiać co można zrobić z dozownikiem. Znalazłam ciekawą sztuczkę.

Od razu powiem: nie trzeba kupować nowego dozownika. Potrzebujesz tylko zwykłej gumki recepturki. Co z nią robimy: weź jedną gumkę i załóż na dozownik, tak jak na zdjęciu.

Dzięki temu porcję mydła są mniejsze o połowę, ale to i tak wystarczy, żeby umyć ręce. Porównaj przed i po.

Ta porcja mydła PRZED założeniem gumki

Jest to moim zdaniem najprostszy sposób na oszczędzanie mydła w płynie. Ale jest też inny sposób.

Zamiast mydła wystarczy użyć piany

Chyba każda dziewczyna ma w swojej szafce piankę oczyszczającą. Moja właśnie się skończyła. Ale mam jeszcze butelkę z dozownikiem. To nie jest tak, jak na butelce mydła w płynie. Po naciśnięciu wychodzi piana, o ile w środku jest roztwór mydła. Postanowiłam wlać do butelki trochę mydła w płynie, nacisnęłam i otrzymałam pianę! To jeszcze wygodniejsze: nie musisz pocierać mydła rękami i spieniać go. Wszystko jest zrobione za nas.

Hamak” na mydło

Jeśli jednak lubisz mydło w kostce, oto trik dla Ciebie. Mydelniczka często się brudzi, gdy woda wpada do środka. To powoduje, że mydło szybciej znika.

Kiedyś po prostu czas od czasu czyściłam mydelniczkę. Ale kiedy znudziło mi się zmienianie kostek mydła postanowiłam zrobić tak: wzięłam dwie gumki i założyłam je na mydelniczkę. Położyłam mydło, aby odpoczęło na „hamaku”. Dzięki temu szybciej wysycha i nie tak szybko się zużywa.

Główne zdjęcie: xitrosti.com