Donna As hworth, znana felietonistka i autorka trzech książek „Biography of a Little Mountain”, „Against This Land” i „Arizona Triptych”, podzieliła się swoimi przemyśleniami.

1. Większość naszego życia spędzamy na dążeniu do fałszywych celów i oddawaniu czci fałszywym ideałom. W dniu, w którym to sobie uświadomisz, zaczniesz naprawdę żyć.

2. Nie możesz zadowolić wszystkich przez cały czas. Proszę zacznij od siebie i swoich bliskich, wszyscy inni są już zajęci sobą.

3. Walka ze starością jest jak próba złapania wiatru. Naucz się cieszyć tym, co masz. Twoje ciało się zmienia, ale zawsze tak było. Nie trać czasu na cofanie tego faktu, zamiast tego zmień swoje nastawienie i znajdź piękno na tym etapie.

4. Nikt nie jest doskonały i nikt nie jest naprawdę zadowolony ze swojego losu. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, uwolnisz się od porównań i pozbędziesz się osądów. To naprawdę wyzwalające.

5. Nikt nie widzi tego, co robisz dobrze, ale każdy może zobaczyć, co robisz źle. Kiedy to zrozumiesz, skupisz się tylko na własnych zaletach i zaczniesz czerpać z życia znacznie więcej przyjemności.

6. Prawdopodobnie pożałujesz, ile lat spędziłeś na samokrytyce, ale im szybciej zgodzisz się z powłoką, w której żyje twoja dusza, tym lepiej. Twoje ciało jest niesamowite i ważne, ale cię nie definiuje.

7. Twoje zdrowie jest ważne, ale stres, strach i niepokój są o wiele bardziej destrukcyjne niż jakiekolwiek pyszne jedzenie lub napoje, których sobie odmawiasz. Szczęście i spokój to najlepsze lekarstwa.

8. Kto Cię zapamięta i dlaczego to zrobi jest ważnym aspektem starzenia się. Twoja miłość i twoja mądrość będą żyć znacznie dłużej niż jakakolwiek materialna rzecz, którą stworzysz. Nawet twoje prawnuki usłyszą twoje historie.

9. Nie jesteśmy tu długo, ale jeśli idziesz pod wiatr, może to być poważny test. Życie to nie walka, a przygoda.

10. Zawsze pij dobrego szampana i używaj tego, co odłożyłbyś na deszczowy dzień. Nikt nie ma gwarancji jutra. Dzisiaj jest prezentem, dlatego nazywamy to teraźniejszością. Jedz, pij i bądź szczęśliwy.

Użyj tej mądrości, zanim się zestarzejesz!

Główne zdjęcie: binokl.cc