Mark Zuckerberg, utalentowany programista i założyciel sieci społecznościowej Facebook, jest dziś jednym z najbogatszych ludzi na świecie. A sądząc po przykładzie innych bogatych ludzi, jego dom powinien być po prostu luksusowy, prawda?

Niedawno Zuckerberg opublikował w sieci wideo, w którym przedstawia swój nowy projekt - inteligentny dom o nazwie Jarvis.

foto: binokl.cc

foto: binokl.cc

foto: binokl.cc

Mówiąc o sztucznej inteligencji, Mark zabrał ekipę filmową na wycieczkę po swoim domu.

foto: binokl.cc

O dziwo, dom miliardera nie ma absolutnie żadnych luksusowych dodatków. Wyposażenie wszystkich pokojów jest niezwykle skromne. Dominuje w nich styl minimalizmu.

foto: binokl.cc

Bez luksusu, tylko to, co niezbędne!

Zuckerberg pokazał zewnętrzną i wewnętrzną stronę swojego domu w Palo Alto. Kilka pokoi, w których Mark mieszka z rodziną, zostało uchwyconych przez obiektyw aparatu.

foto: binokl.cc

Ten dom został kupiony za 7 milionów dolarów kilka lat temu, a wyposażenie pozostało takie samo jak w momencie zakupu.

foto: binokl.cc

Żyjąc w warunkach bardzo skromnych jak na ich sytuację, Zuckerberg i jego żona zasłynęli ze swojej filantropii. Wydają pieniądze nie na złote toalety i podobne luksusy, ale na cele charytatywne. I nie można tego nie podziwiać.

W 2010 roku Mark dołączył nawet do Pledge of Giving, filantropijnej kampanii miliarderów Warrena Buffetta i Billa Gatesa.

Mark wraz z żoną Priscillą Chan planuje przekazać 99% ze swoich 45 miliardów dolarów akcji Facebooka na cele charytatywne. To się nazywa hojność!

foto: binokl.cc

Podsumowując, chciałabym postawić Zuckerberga jako przykład dla wszystkich bogatych ludzi. Pomimo tego, że uważany jest za najmłodszego miliardera na świecie, Markowi udało się zachować dobroć i sprawiedliwość w swojej duszy. Nie uległ rządom związanym z posiadanej ogromnej sumy własnych pieniędzy, jak to często bywa.

foto: binokl.cc

Ta niesamowita osoba zasługuje na szacunek i podziw!

Główne zdjęcie: binokl.cc