Po raz pierwszy uroczy pies o jasnym kolorze o imieniu Gamby pojawił się w schronisku sześć lat temu, w 2014 roku. Nikt nie myślał wtedy, że pies porzuci swój nowy dom i następnego właściciela, aby wrócić do schroniska!

Początkowo pracownicy schroniska nie mieli o tym pojęcia. Byli po prostu zadowoleni, że "chłopiec" w końcu znalazł swój dom z opiekuńczym właścicielem. Sam Gamby tak nie myślał. Niemal natychmiast uciekł i po pewnym czasie znalazł się w tym samym schronisku, w którym mieszkał wcześniej.

Następnie pies został ponownie umieszczony w nowym miejscu zamieszkania. I znowu znalazł go na ulicy dobry człowiek i zabrał psa do wolontariuszy.

foto: storyfox.ru

Po kolejnej ucieczce powrócił do schroniska przez funkcjonariuszy służby kontroli. Dwa razy Gamby został oddany z powrotem od tych właścicieli, którzy próbowali, ale nie mógł znaleźć "wspólny język" z nim.

Po pewnym czasie wolontariusze podjęli nową serię prób przeniesienia Gamby do jakiegoś nowego domu na stałe zamieszkanie. Po raz pierwszy — w maju 2015 roku. Znowu, tym razem właściciel sam przywiózł psa do schroniska. Kilka miesięcy później, w sierpniu, uparty pies znalazł się w organizacji, która współpracuje z jego schroniskiem. Wolontariusze musieli ponownie karmić i pielęgnować uciekiniera w zwykłych murach.

foto: storyfox.ru

Później, gdy zbliżał się koniec 2015 roku, Gamby został ponownie zabrany do jednego domu, w którym jego mieszkańcy byli bardzo zadowoleni go przyjąć. To społeczeństwo mu się nie spodobało! Znowu przybiegł pod znajomy adres.

Nieustępliwy Gamby trzy razy w ciągu jednego miesiąca uciekał z kolejnego nowego mieszkania.

foto: storyfox.ru

Jeśli policzysz wszystkie jego pędy, to będzie liczba 11. I wtedy ochotnicy zorientowali się, że oni z Gamby już nigdy się nie rozstaną. Ten pies jest tak zakochany w schronisko i wszystkich jego pracowników, że uważa go za swój własny dom!

foto: storyfox.ru

A z takich miejsc nie uciekają! Wolontariusze pomyśleli i rozumowali w ten sposób: czy warto szukać dla Gamby innych gospodarzy, jeśli jest bardzo szczęśliwy właśnie tutaj, obok pracowników schroniska?

W taki sposób pies został w tym miejscu. Wolontariusze zawsze starają się go rozpieszczać i obdarzyć hojnym uczuciem.

foto: storyfox.ru

W tym samym czasie u Gamby podobnie jak u starego mieszkańca schroniska pojawił się swój obowiązek. Bawi się ze zwierzętami, które nie mają uwagi. Jeśli ktoś pilnie potrzebuje porcji miłości i troski — one biegną za Gamby. On nie pozwoli nikomu się nudzić!

Główne zdjęcie: storyfox.ru