Kreatywni ludzie żyją w świecie fantazji i kreatywności, więc zwykli ludzie nie zawsze mogą zrozumieć, co artysta lub rzeźbiarz chciał wyrazić poprzez swoje dzieło. Ale jeszcze bardziej zaskakujące są dzieła, które powstają wbrew prawom fizyki. Na świecie jest co najmniej trzy tuziny rzeźbiarzy, którzy zaprzeczają grawitacji w swojej pracy. Patrząc na ich dzieła, chcę tylko wykrzyknąć: „Jak to się trzyma ?!”

Zapraszamy do podróży do różnych krajów, w których znajdują się te niezwykłe dzieła sztuki. Może potrafisz znaleźć wyjaśnienie cudów grawitacji.

Włoski rzeźbiarz Lorenzo Quinn stworzył swoją „Moc miłości” (Force of Love), kierując się wyłącznie tym cudownym uczuciem. Prawdopodobnie dlatego wydaje się, że tych dwoje w Londynie unosi się w powietrzu.

foto: binokl.cc

Dlatego są wróżkami, które latają w powietrzu nawet jeśli są wykonane z drutu stalowego, jak wymyślił angielski architekt Robin Wight. Mieszkańcy Staffordshire mają szczęście!

foto: binokl.cc

Być może Bruno Catalano stworzył serię „podartych” postaci, aby pokazać ludziom, że zawsze mogą „wypełnić się wewnętrzną treścią”. Albo inna opcja: wędrowiec może dostać się w dowolne miejsce na świecie (na przykład ci dwaj są w Marsylii), ale nigdy nie może uciec od siebie. Jak mówią, każdy zobaczy to, co chce.

foto: binokl.cc

Chiński rzeźbiarz Johnson Tsang pracuje z gliną jak z plasteliną. Jego surrealistyczne prace przypominają fotografie, dzięki czemu wyglądają żywiołowo i naturalnie. Na przykład „Pocałunek kawowy” (Coffee Kiss) w Muzeum Sztuki w Hongkongu, miejscu urodzenia jego twórcy.

foto: binokl.cc

Chyba się godzisz, że utalentowany rzeźbiarz Tom Frantzen odniósł duży sukces w „Żarcie z policjanta” - jest to wolne tłumaczenie kompozycji zainstalowanej na jednej z ulic stolicy Belgii.

foto: binokl.cc

Profesjonalny polski rzeźbiarz Jerzy Kędziora tworzy balansujące figury trzymane na ledwo widocznych rozstępach. Wydaje się więc, że przy najmniejszym wietrze powinny spaść z wysokości. Na szczęście szybują od kilku lat, zachwycając turystów w Miami.

foto: binokl.cc

Konceptualny rzeźbiarz z Argentyny Leonardo Erlich prezentuje swoje kompozycje na międzynarodowych biennale, po czym stają się one „rodzynkami” miast, w których się znajdują.

foto: binokl.cc

To tylko niewielka część oryginalnych rzeźb, których twórcy zawarli w nich swoje myśli i idee. To na pewno - wyobraźnia nie ma granic!

Jesteśmy pewni, że macie również zdjęcia na tle takich kompozycji, przywiezione z podróży po różnych krajach.

Główne zdjęcie: binokl.cc