Zawsze fascynowali mnie ludzie, którzy opanowali sztukę tańca. Patrzysz na ich perfekcyjne ruchy, a serce podskakuje z radości. Jakie to piękne! Każdy milimetr ciała podlega ich woli i jest powołany do tworzenia poezji z ruchu. Nie widzimy piekielnej pracy, która jest warunkiem wstępnym takiego mistrzostwa. Wchodzą na scenę i dają nam wspaniały obraz i wdzięk...

Chociaż jestem fanem baletu, to nie jestem wielkim specjalistą w klasyfikacji gatunków tanecznych. Zapraszam do obejrzenia sztuki tańca bez fachowej terminologii. Występy nie ograniczają się do jednego stylu. I to jest najbardziej interesujące...

Salome Chachua

Salome jest znaną profesjonalną tancerką gatunku łacińskiego w Gruzji. Jest dość popularną osobą medialną w swoim kraju, ale przede wszystkim bardzo pracowitą i utalentowaną.

Source: youtube.com

Siergiej Polunin

Balet klasyczny to moim zdaniem najwyższy poziom mistrzostwa w sztuce tańca. Zawodowi tancerze baletowi to ludzie o innym porządku fizycznym. Prawie potrafią latać.

Ukraiński tancerz Siergiej Polunin to prawdziwa gwiazda baletu. Na Zachodzie nazywany jest „nowym geniuszem baletu rosyjskiego” i porównywany jest z legendarnym Rudolfem Nureyevem i Michaiłem Barysznikowem. W wieku 19 lat udało mu się zostać najmłodszym premierem Royal Ballet w Londynie.

Siergiej otrzymał rosyjskie obywatelstwo i obecnie zajmuje się twórczością w Rosji.

Source: youtube.com

Yana Kremneva

Wiele osób zna Yanę z jej udziału w telewizyjnym projekcie Dancing na kanale TNT. Jej hipnotyczny taniec orientalny po prostu zauroczył wszystkich.

Dziewczyna zaczęła ćwiczyć taniec orientalny w wieku 14 lat, ale stała się nie tylko kolejną tancerką brzucha, ale znalazła swój własny, niepowtarzalny styl.

Source: youtube.com

Sadie Marquardt

Sadie jest królową stylu BellyDance. Tworzy swoim ciałem po prostu niewyobrażalne rzeczy. Dodaj jej królewski wygląd, wdzięk i urzekający uśmiech, a od razu staje się jasne, dlaczego jej filmiki miały już ponad 30 milionów wyświetleń.

Irańska tancerka mieszka w USA. Jest Międzynarodowym Choreografem i jedną z najwybitniejszych mistrzyń tańca brzucha. Obecnie wielu uważa ją za królową tego gatunku.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com