W horoskopie znajduje się 12 znaków zodiaku, każdy z nich ma swoje własne cechy. Zazwyczaj w astrologii dzieli się je na grupy. Może to być podział na znaki stałe, zmienne i kardynalne, albo według 4 żywiołów, z których każdy odpowiada za określoną grupę znaków. Dziś porozmawiajmy o znakach ognia.

Istnieją trzy znaki ognia w zodiaku: Baran, Lew i Strzelec. Każdy z tej trójki jest agresywny, pełny pasji (w szerokim tego słowa znaczeniu) i błyskotliwy.

Ogólna charakterystyka znaków ognia

Wyobraź sobie płomienie - gorące, czarujące, a czasem niszczycielskie. Wszystko to w pełni charakteryzuje te znaki. Szczerze wierzą, że urodzili się po to, by być wielkimi i, szczerze mówiąc, nie mylą się. Mają ogromne pragnienie sukcesu, przywództwa i ogromną szansę osiągnięcia wszystkiego, czego zapragną, o ile oczywiście nie zdecydują się porzucić czegoś w połowie drogi, tylko dlatego, że im się to znudziło. Nie da się powstrzymać ognia, więc ta trójka ma tendencję, by zawsze przejmować inicjatywę, mówić najgłośniej i śmiać się najbardziej zaraźliwie.

W obrębie tego samego elementu znaki dzielą się na modalności - kardynalne, stałe i zmienne. Modalności są innym sposobem klasyfikowania i opisywania znaków, opisują w jakiej porze roku znajduje się dany znak. W obrębie Ognia, Baran jest kardynalny, Lew jest stały, a Strzelec zmienny.

Znaki jednego elementu są zawsze oddalone od siebie o 4 znaki, co w astrologii nazywane jest trygonem. Oznacza to, że mają tendencję do dogadywania się ze sobą we wszystkich rodzajach związków: przyjaciele, koledzy, kochankowie, członki rodziny. Oni po prostu rozumieją się przez ogień płonący w ich oczach.

BARAN (21 MARZEC – 19 KWIETNIA)

Ten baran z żywiołowym temperamentem jest znakiem kardynalnym, innymi słowy, zawsze bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Jeśli kiedykolwiek znałeś osoby spod znaku Baran, wiesz, jak one potrafią oczarować od pierwszej sekundy, a następnie równie łatwo natychmiast stracić zainteresowanie osobą. Żarliwie bronią swoich poglądów i zasad, szybko podejmują decyzje i idą do przodu. Baran - pierwszy znak zodiaku, co oznacza - naturalny lider, iskra, z której może natychmiast pojawić się płomień. Baran jest również uważany za „dziecko”, więc charakteryzuje się również impulsywnym i infantylnym zachowaniem w niektórych sytuacjach.

LEW (23 LIPIEC- 22 SIERPIEŃ)

Lew jest nieustraszonym stałym znakiem, tak upartym jak tylko może być. Energia woli właściwa dla tego znaku czyni go lojalnym przyjacielem i niesamowicie upartym. Lew pozostanie wierny swoim przekonaniom, bez względu na to, co się wydarzy. Nigdy nie wątpi w siebie, znany z dumy i egoizmu. Warczy, gdy coś mu się nie podoba, ale jest to też jego sposób na zwrócenie na siebie uwagi, której potrzebuje 24/7. Lew zawsze jest w centrum uwagi i ma wielbicielek i wielbicieli, i może być uważany za osobę lekkomyślną w romantycznych związkach.

STRZELEC (22 LISTOPAD – 21 GRUDZIEŃ)

Strzelec jest ognistym, ale i zmiennym znakiem. Jest rozważny i jest filozofem. Przedstawiciele spod tego znaku często wykorzystują swoją namiętną energię do poszukiwania prawdy. Są nieustraszonymi wojownikami, którzy nigdy nie rezygnują ze swoich słów i obietnic. Osoby spod znaku Strzelec znani są z pragnienia życia, żywiołowej natury i wiecznego poszukiwania przygód i nowych doświadczeń. Te cechy sprawiają, że mają reputację nieco lekkomyślnych osób.

Główne zdjęcie: google.com