W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi nazywa siebie dietetykami. Pomimo całej głośności i przekonywalności mowy, ci ludzie często nie mają żadnego wykształcenia medycznego, aby mówić negatywnie o używaniu słoniny. Tak, jest wielu przeciwników tego wspaniałego produktu.

Ale chcę cię prosić, żebyś rozejrzał się i zapytał ludzi, którzy kochają słoninę i jej używają. Będziesz zaskoczony, że większość osób najbardziej otyłych osób nie lubi słoniny i prawie jej nie je. Wręcz przeciwnie, ludziom średniej budowy sprawia to przyjemność. Zauważyłam to dawno temu. To samo można z grubsza powiedzieć o mieszkańcach Ukrainy, których narodową potrawą jest słonina. A wcale nie są tak otyli jak Amerykanie.

Lekarze nie są dietetykami. Dobrzy lekarze, którzy rozumieją zalety pokarmów i niebezpieczeństwa wykluczenia niektórych z diety, zawsze zalecają codzienne spożywanie 1-2-3 plasterków słoniny w formie kanapki z czarnym pieczywem - wynika to z mojego osobistego doświadczenia oraz z poglądów wybitnych lekarzy.

Powiesz że jest tam cholesterol? NIE! O cholesterolu napiszę osobno wycinki z publikacji naukowych. Krótko mówiąc, cholesterol odkłada się na ścianach naczyń krwionośnych tylko wtedy, gdy naczynia są słabe i powstają na nich uszkodzenia. Ale słonina, wręcz przeciwnie, ma pozytywny wpływ na elastyczność naczyń krwionośnych i ogólnie organizm.

Na przykład witamina D w wystarczających ilościach pomaga organizmowi lepiej wchłaniać wapń i fosfor, co jest bardzo ważne w starszym wieku. Wielu osobom brakuje tej witaminy i w rezultacie wielu cierpi na apatię, impotencję, senność...

Dobrze się nasycając, słonina dodaje nam energii. Cholina jest bardzo ważna dla funkcjonowania mózgu, która znajduje się również w wystarczających ilościach w słoninie. Jest wiele właściwości słoniny, o których ludzie nie myślą, a którym zaprzeczają.

Słonina zawiera niezwykle ważne elementy:

  • Witamina D wzmacnia tkankę kostną, sprzyja lepszemu wchłanianiu wapnia i fosforu, uczestniczy w produkcji wielu hormonów.
  • Cholina bierze udział w regulacji poziomu insuliny, chroni wątrobę, ale jej główną funkcją jest wspomaganie pracy mózgu i poprawa pamięci.
  • Tłuszcze - dodają nam energii, nasycają, a nawet chronią przed przejadaniem się.
  • Zawiera najcenniejszy cholesterol, kwasy Omega 3 i 6 oraz kwas karboksylowy.
  • Duża lista białek i witamin: A, D, E, PP, C, B, minerały: K, P, Na, Mg, Ca, Zn, Fe, Cu, Mn, Se.

Główne zdjęcie: google.com