Dla niektórych ludzi racuchy są deserem, który należy zawsze konsumować na śniadanie w sobotę.

Najlepsze są oczywiście ciepłe i z dodatkiem śmietany bądź dżemu. Są one bardzo pyszne! Czasem zdarza się, że nawet jeżeli racuchy są dobre, to dobrze nie wyglądają. Czasem nam się coś nie uda, o czymś zapomnimy, a czasem robimy wszystko według przepisu a i tak racuchy wygodzą zbyt płaskie. Ale spokojnie, to nic straconego. Wystarczy przeczytać tych kilka bardzo ważnych zasad, dzięki którym twoje racuchy już zawsze będą idealnie wyglądać i smakować.

Zasada nr 1

Żeby nasze racuchy wyglądały dobrze po ich przygotowaniu, w trakcie przygotowania ważnym jest, żebyśmy dodali kefir w temperaturze pokojowej, a nie kefir dopiero wyjęty z lodówki. Jest to bardzo ważne, ponieważ kwas mlekowy z sodą współpracują ze sobą tylko jeżeli skłądniki są ciepłe.

Zasada nr 2

Po przygotowaniu ciasta, lecz przed jego smażeniem, ważnym jest, żebyśmy odstawili je do ciepłego miejsca na kwadrans lub dwa kwadranse.

Zasada nr 3

Po odczekaniu tej pół godziny wąznym jest, żebyśmy przed jego smażeniem, nie mieszali ciasta.

Zasada nr 4

Gdy już wrzucimy ciasto na patelnie ważnym jest, żebyśmy smażyli racuchy na płomieniu niezbyt niskim i niezbyt wysokim. Ważne jest także używanie pokrywki. Ważne jest obserwowanie racuchów podczas smażenia, ponieważ należy je przekręcić na drugą stronę jeżeli zaczynają pojawiać się na nich dziurki.

Główne zdjęcie: google.com