Nawet najbardziej pewna siebie osoba ma w głowie ogromną ilość wątpliwości i lęków. Kompleksy prześladują ludzi od dzieciństwa do późnej starości. Ludzie nauczyli się dobrze zasłaniać i ukrywać kompleksy pod różnymi maskami, ale nikt nie stał się z tego powodu szczęśliwszy. Kompleksy uniemożliwiają ludziom życie. Właśnie tego każdy powinien się pozbyć, ponieważ mogą opierać się nie tylko na prawdziwych wadach, ale także na fikcji. Astrologowie zidentyfikowali główne problemy przedstawicieli kręgu zodiakalnego.

Niezdecydowanie – Rak

Ten kompleks jest nieodłącznie związany z tym znakiem zodiaku. Raki nieustannie kwestionują poprawność swoich działań. Przedstawiciele tego znaku szalenie boją się popełniać błędy. Zawsze uciekają się tylko do sprawdzonych metod i nigdy nie podejmują ryzyka, zwłaszcza niepotrzebnego. Rak prosi innych o radę dwieście razy, zanim zacznie coś robić.

Kompleks doskonałego ucznia – Skorpion i Wodnik

Przedstawiciele tego znaku zawsze starają się być lepsi od innych we wszystkim. Dokładają wszelkich starań, aby osiągnąć sukces w dosłownie wszystkich dziedzinach życia. Samodoskonalenie Wodnika następuje z powodu chęci nieskończonej wiedzy o czymś nowym. Skorpiony mają również niewyczerpane pragnienie wiedzy, ale starają się skupić na swoich głównych obszarach działalności.

Brak miłości do siebie - Waga i Koziorożec

Te znaki są bardzo samokrytyczne. Nie lubią własnego wyglądu, inteligencji, talentów i innych cech. Dlatego Koziorożce i Waga są przekonani, że bliscy ich nie lubią. Waga jest banalnie zafiksowana na problemach, a w przypadku Koziorożców tylko one są przyczyną rozwoju niechęci do siebie. Koziorożec jest najbardziej niekomunikatywnym znakiem zodiaku, który odstrasza innych od siebie.

Poczucie winy – Strzelec

Przedstawiciele tego znaku są naturalnie obdarzeni zwiększonym poczuciem sprawiedliwości. Zawsze starają się robić wszystko w sposób, aby nie skrzywdzić niewinnych ludzi. Należy zauważyć, że nie zawsze tak jest. Strzelec doświadcza szczególnie silnego poczucia winy w sytuacji, gdy nie mógł pomóc swoim bliskim, nawet jeśli to od niego nie zależało.

Kompleks niższości - Panna i Strzelec

Przedstawiciele tego znaku nieustannie wątpią w swoje umiejętności i mocne strony. Jeśli coś im nie wyjdzie, sprawa zostanie porzucona, ponieważ Panna i Strzelec uważają się za niewystarczająco kompetentnych. A jeśli dodatkowo usłyszą krytykę skierowana w swoją stronę, to na ogół zamkną się w sobie i pod żadnym pozorem nie rozpoczną ponownie pracy.

Poczucie wyższości - Lew i Baran

Przedstawiciele tych znaków są na milion procent pewni, że prawie we wszystkim są lepsi od innych. Czują się mieszkańcami Olimpu i po prostu uwielbiają wytykać innym ich wady i błędy. Przyczyna takiego zachowania jest dość prosta: Lew i Baran mają nadmiernie zawyżoną samoocenę, a utworzony na tej podstawie kompleks wyższości jest w stanie oślepić. Ludzie, którzy są przekonani o własnej wyższości, nie są w stanie dokonać trzeźwej oceny własnych umiejętności i możliwości.

Uzależnienie od opinii innych - Bliźnięta i Ryby

Przedstawiciele tych zodiakalnych konstelacji bardzo mocno podchodzą do słów innych ludzi. Bliźnięta i Ryby są bardzo towarzyskie, ale niesamowicie łatwowierne. Ich reakcja na krytykę jest bardzo bolesna. Ryby są zmienne, dzięki czemu znacznie szybciej radzą sobie z tym problemem. Bliźnięta naprawdę lubią dzielić się pozytywami i są do tego przyzwyczajeni, ale jeśli nie czują wzajemności, zaczynają się bardzo martwić.

Główne zdjęcie: gurni.ru