Aby żywa choinka mogła stać jak najdłużej po Sylwestrze i nie gubiła zbytnio igieł, należy przestrzegać kilku zasad.

Dlatego w opiece nad żywą choinką istnieją pewne zakazy, nie łamiąc które można zachować piękne drzewko przez długi czas.

Nie zapomnij o nawilżeniu

Świerk należy uzupełniać płynem. Na przykład drzewo o wysokości dwóch metrów potrzebuje dziennie dwa litry wody. Możesz włożyć świerk do wiadra ze zwilżonym piaskiem i stale utrzymywać wymagany poziom wilgoci lub wcześniej kupić stojak ze zbiornikiem na wodę.

Nie używaj metod ludowych

W sieci można dziś znaleźć ogromną ilość porad, jak dbać o choinkę za pomocą środków ludowych. Na przykład użycie kwasu cytrynowego lub żelatyny, aby przedłużyć piękność drzewa. Jednak eksperci nadal zalecają preferowanie specjalnych nawozów, które można kupić w sklepie.

Nie umieszczaj w pobliżu baterii

Kominek i wszelkiego rodzaju grzejniki to główni wrogowie żywego świerka, ponieważ nadmierne ciepło prowadzi do odwodnienia drzewa.

Świerk najlepiej umieścić na środku pomieszczenia.

Nie sprzątaj igieł za pomocą odkurzacza

Pomimo tego, że ta metoda wydaje się najłatwiejsza i najszybsza, może zniszczyć sprzęt. Co więcej, niektóre nowoczesne odkurzacze po prostu nie są przeznaczone do takiej pracy. Lepiej użyj miotły i szufelki.

Nie wyrzucaj świerka do śmietnika

Zamiast najbliższego śmietnika zanieś drzewo w miejsce, w którym może się przydać. Na przykład w zoo pień świerka może służyć jako wypełnienie ogrodzeń, a gałęzie będą służyć jako izolacja.

Główne zdjęcie: volkovysk.by