Oczywiście, jeśli kwiaty w doniczkach kwitną i pachną, gospodyni jest zachwycona. Gości również zachwycają się zadbanymi zielonymi roślinami. Dlatego dzisiaj chcemy opowiedzieć naszym czytelnikom, jak własnymi rękami zrobić nawóz dla roślin domowych. To nie zajmuje dużo czasu i pieniędzy. Jednak wynik będzie przyjemnie imponujący.

Niestety, czasami nawet doświadczeni ogrodnicy nie mogą uratować swoich ulubionych roślin. Albo polał roślinę w niewłaściwym czasie, albo zapomniał zmienić gleby, po czym odstawił roślinę w zaciemnionym miejscu. Ale nasz środek na pewno sprawi, że Twoje rośliny w doniczkach rozkwitną. To bardzo stara i sprawdzona metoda. Dlatego zdecydowanie zalecamy zapisanie artykułu i jak najszybsze sprawdzenie naszych rekomendacji.

foto: vazhnoznat.com

Nawóz do roślin domowych

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić ten cudowny środek to olej rycynowy. Można go kupić w każdej aptece. Jednak w czystej postaci w żadnym wypadku nie należy go używać do roślin. Należy rozcieńczyć dużą ilością wody.

Do przygotowania emulsji użyj 1 litra ciepłej wody na jedną łyżkę oleju rycynowego. Płyny łączymy w zamykanym pojemniku i dobrze wstrząsamy przez kilka minut.

Przed nawożeniem gleby roślin tą mieszanką należy je podlać. Następnie używamy niewielkiej ilości emulsji. Podlewamy wszystkie rośliny naraz, ponieważ roztwór musi być świeży, nie możesz go przechowywać. Należy to powtarzać 2-3 razy w roku.

foto: vazhnoznat.com

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie przydatny. Życzymy wszystkim czytelnikom, aby ich ulubione rośliny domowe zawsze zachwycały pięknym kwitnieniem i delikatnym aromatem.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com