Uważa się, że rok urodzenia jest z góry określony. A dusza wybiera go nie przypadkiem. Szczególnie ważna jest ostatnia cyfra Twojego roku urodzenia. Patronuje jej jeden z pięciu głównych elementów. Twój żywioł determinuje ważne momenty w Twoim przeznaczeniu.

Oczywiście nie musisz traktować tego poważnie. Ale warto to sprawdzić, co nie?

Według starożytnego kalendarza chińskiego, na którym zorientowany jest horoskop wschodni, w każdym momencie na Ziemi panuje jeden z pięciu głównych elementów - Drewno, Ogień, Ziemia, Powietrze, Woda. Astrolodzy są przekonani, że te żywioły mają potężny wpływ nie tylko na przyrodę, ale także na charakter człowieka. Decydują o jego stanie psychicznym, przyzwyczajeniach i nałogach.

W którym roku się urodziłeś? Weź ostatnią cyfrę swojego roku urodzenia i dowiedz się o sobie czegoś nowego!

Ziemia

Ludzie żywiołu ziemi (ostatnia cyfra roku urodzenia to 8 i 9) są wiarygodni i cierpliwi. Siły ziemi nakładają na nich odpowiedzialność za bliskich. Mają wiele ambicji, ale są też idealistami. Twardo stąpają po ziemi, problemy rozwiązują etapami i z trzeźwą głową. Mają dobrze rozwiniętą intuicję. Otaczający ich ludzie starają się być równi „ziemianom”, ponieważ mają dobrze rozwinięte wartości moralne. Ludzie ziemi cenią etykę i dyscyplinę, a także wiedzą, jak mądrze wykorzystywać własne zasoby ze względu na ich raczej konserwatywny charakter.

Ludzie Ziemi są w dobrych stosunkach z pieniędzmi. Potrafią spojrzeć na wiele rzeczy z punktu widzenia swojej perspektywy. Są powściągliwi w emocjach, ale potrzebują aby ich kochali.

„Ziemianom” brakuje odrobiny awanturnictwa i żywotności. Są okrutni i uparci. Chcą wszystko kontrolować i często kierują się wyłącznie własnymi korzyściami i interesami. Przede wszystkim w życiu boją się nieznanego, a nawet napadów paniki i depresji.

Ziemia jest centrum odpowiedzialnym za zmianę pór roku. Kolor ziemi - żółty i związana ona jest z układem pokarmowym, zwłaszcza śledzioną i żołądkiem. Ponadto „ziemianom” zaleca się trzymanie z dala od terenów podmokłych o dużej wilgotności.

Ogień

Ludzie ognia (ostatnia cyfra roku urodzenia to 6 i 7) są zawsze „głodni” przygód i nigdy nie odmawiają odkrywania czegoś nowego. Są bardzo aktywnymi i energicznymi osobami z zadatkami na doskonałych liderów, uwielbiają rywalizować i wygrywać. Ludzie Ognia z reguły są atrakcyjni i przyciągający, nie znoszą samotności, wolą otaczać się ludźmi i być w ciągłym ruchu. Ponadto są niezwykle przywiązani do bliskich i zdecydowanie wspierają wszelkie więzi rodzinne. „Ognistych” ludzi wyróżnia wysoka samoocena i wiara w siebie, są inteligentni i przyjaźni, zdecydowani i skuteczni, a także nie pozbawieni talentu oratorskiego.

Wadą ludzi „ognistych” jest ich agresywność i nadmierne dążenie do osiągnięcia celów jakimikolwiek środkami. Ponadto są nadmiernie emocjonalni i cierpią z powodu braku cierpliwości. Samolubni i zbyt ambitni. Rzadko liczą się z innymi ludźmi.

Ogień to południe, reprezentuje sezon letni. Kolor ognia - czerwony, jest związany z układem naczyniowym i sercem. Osobom ognia można poradzić, aby trzymali się z dala od nadmiernego ciepła i nie ulegali wybuchom emocji.

Drewno

Osoby urodzone pod patronatem drzewa (ostatnia cyfra roku urodzenia to 4 i 5) są bardzo hojne. Przestrzegają swoich zasad etycznego postępowania, uwielbiają poznawać świat i analizować informacje, mają też rzadką siłę przekonywania. Ludzie drzew są bardzo artystyczni i kreatywni, co często przejawia się we wszystkim co zaczną robić. Są pracowici i zawsze szukają czegoś do zrobienia dla siebie, starają się być ciągle zajęci i wierzą, że praca jest najlepszym sposobem wykorzystania ich siły. Pewność siebie jest jedną z ich najlepszych cech. „Drewniani” ludzie są zawsze wdzięczni za wszystko, co mają, i nie próbują gonić ekscesów ani przeskakiwać ponad głowę, choć ich sfera zainteresowań jest bardzo rozległa i różnorodna. Są lojalnymi przyjaciółmi i nigdy nie zachowują się samolubnie, są idealnymi pracownikami zespołowymi i są bardzo współczujący dla innych ludzi.

Wady ludzi drzew to ich ekstrawagancja. Grzeszą tym, że mogą podjąć się większej liczby zadań, niż mogą sobie poradzić, dlatego często przeciążają się pracą, która nikomu nie przynosi korzyści. Innymi słowy, ludzie drzew powinni nauczyć się wyznaczać sobie granice i poprawnie obliczać siłę. W pewnych warunkach mogą stać się nadmiernie zależni od innych, a nawet zgubić się w tłumie, pod wieloma względami jest to możliwe tylko dzięki ich bierności i pewnej powolności.

Drzewo to wschód, a jego pora roku to wiosna, kolor - zielony. Drzewo jest połączone z woreczkiem żółciowym i wątrobą. Przedstawiciele tego żywiołu powinni unikać obszarów, w których przeważają silne wiatry.

Woda

Ludzie wody (ostatnia cyfra roku urodzenia to 2 i 3) są uważani za czarujących i sympatycznych ludzi, a także potrafią współczuć. Są bardzo elastyczni i doskonale płyną z prądem. Ponadto są inteligentni i kreatywni. Ludzie wody mają niesamowitą wyobraźnię i nie boją się jej używać. Jest wśród nich wielu znakomitych filozofów i myślicieli, są oni bardzo samodzielni i najczęściej opanowują kilka zawodów. Przedstawiciele wody mają doskonałe umiejętności komunikacyjne i potrafią być bardzo przekonujący. Warto również zwrócić uwagę na ich wybitne zdolności w dyplomacji. Są bardzo intuicyjni i potrafią wychwycić to, co wymyka się uwadze innych ludzi. Są dobrymi organizatorami i nie mniej dobrymi wykonawcami, potrafią dostrzec szczególne talenty ludzi wokół siebie i pomóc im rozwijać je w przyszłości.

Osoby związane z wodą mogą być skryte i nieszczere i nigdy nie ujawniać swoich sekretów innym. Ponadto mają wyraźną skłonność do manipulacji. Zawsze i we wszystkim starają się znaleźć proste i łatwe wyjście, ponieważ wyróżniają się pewną biernością i często oddają się kaprysom zarówno własnym, jak i innych ludzi. Powinni się nauczyć, jak stać mocno na własnych nogach i iść własną drogą. Ludzie wody powinni unikać miejsc zbyt wodnistych, bez względu na to, jak paradoksalnie może to zabrzmieć.

Woda to północ. Sezon - zima, a kolor to czarny. Woda jest związana z układem kostnym i wydalniczym.

Powietrze

Osoby „powietrzne” (ostatnia cyfra roku urodzenia to 0 i 1) są bardzo wytrwałe, niezależne i samodzielne, co wynika z ich potężnej siły charakteru. Kochają siebie, ale wiedzą też, jak dbać o innych i szanować ich. Z reguły są dość powściągliwe, ale pod presją zewnętrzną aktywnie i niezachwianie bronią siebie i swojego punktu widzenia. Przedstawiciele tego żywiołu dążą do porządku i preferują równowagę i czystość w każdym znaczeniu tego słowa. Wyróżniają się solidnością i zdecydowaniem, choć czasami trzymają się trochę od siebie, nie starając się być częścią tłumu. Kiedy ludzie powietrza wiedzą, czego szukają i czego chcą, można pozazdrościć ich determinacji, ponieważ przeszkody i niepowodzenia nigdy nie mogą sprawić, że ci ludzie zbłądzą, a oni wiedzą, jak z łatwością rozwiązać wszystkie problemy. Nie boją się samotności, a jedyne, czego chcą od społeczeństwa, to uznania ich osiągnięć i sukcesów.

Wśród wad ludzi powietrza można zauważyć ich okresową impulsywność. Świadomie lub podświadomie wszyscy mają nieodparte pragnienie luksusu, pieniędzy i władzy. Często bywają uparci i nierozsądni. Jako liderzy są bardzo wymagający i chcą, aby podwładni jak najlepiej spełniali ich wysokie standardy i oczekiwania.

Powietrze to zachód. Sezon to jesień. Kolor powietrza - biały. Powietrze jest związane z układem oddechowym i płucami.

Główne zdjęcie: leafclover.club