Dziś opowiemy o trzech domach, imponujących rozwiązaniami architektonicznymi.

Otwarty dom

foto: lemurov.net

Klienci tego domu bardzo chcieli wieść spokojne życie poza miastem. Ponadto woleliby mieszkać w domu, w którym wszystkie pokoje są widoczne z dowolnego miejsca mieszkania. Architekt wymyślił oryginalny sposób, aby przełożyć ich pragnienia na rzeczywistość.

foto: lemurov.net

Tym samym zewnętrzne ściany budynku stały się ogrodzeniem, za którym przechodnie nie widzą, co dzieje się wewnątrz domu. A ściany wewnętrzne są szklane, przez które wszystkie pomieszczenia domu są dobrze widoczne.

Dom w kształcie krzyża

foto: lemurov.net

W Meksyku w klubie Avandaro jest niezwykły dom. Początkowo ideą klubu było zachowanie naturalnego i wiejskiego otoczenia. Architektura budynków musiała odpowiadać ogólnemu charakterowi i stylowi.

foto: lemurov.net

Granice i ściany domu na obwodzie są wykonane w kształcie krzyża, jakby obracały się wokół własnej osi. Ze względu na ten układ teren jest podzielony jednocześnie na obszar mieszkalny i kilka obszarów krajobrazowych.

Dom ze schodami

foto: lemurov.net

W Korei znajduje się budynek mieszkalny, który jest zrobiony w kształcie schodów i ma dwie piramidy po bokach. Przestrzeń wewnątrz tego budynku ma różne poziomy zgodnie z trójkątnym kształtem budynku.

foto: lemurov.net

Dwie zewnętrzne części domu są mieszkalne i podzielone są na dwa piętra. Część ze schodami w centrum jednoczy resztę, dopełniając całościową kompozycję architektoniczną.

Główne zdjęcie: lemurov.net