Wszystkie panie chcą pozostać młode i piękne przez długi czas. Jednak my, nie zauważając tego, sprawiamy że wyglądamy starzej. To wszystko wina złych nawyków, które dodają nam dodatkowego wieku. Psychologowie naliczyli 7 takich nawyków. Zobaczmy je, poobserwujmy siebie i pozbądźmy się tych szkodliwych manier.

Nawyk garbienia się

Sposób chodzenia podczas którego się garbisz nie tylko zabija w szczególności postawę i ogólnie zdrowie, ale także zamienia cię w starą babcię.

Sposób chodzenia ze spuszczoną głową

W wyniku tego nawyku na szyi i dekolcie kobiety pojawiają się brzydkie zmarszczki, które dodają dodatkowy wiek.

Nawyk mrużenia oczu

Jeśli nie widzisz dobrze, kup sobie okulary lub soczewki. Bo wieczne mrużenie oczu powoduje że wyglądasz o wiele starzej i prowadzi do powstania najbardziej brzydkich i najtrudniejszych do usunięcia zmarszczek - wokół oczu.

Nawyk marszczenia się

Nic tak nie dodaje dodatkowego wieku kobiecie jak zły nastrój. Nie ufasz? Po prostu poobserwuj kobietę, kiedy marszczy brwi i kiedy się uśmiecha.

Nawyk upinania długich włosów

Generalnie długie włosy dodają dodatkowy wiek, ponieważ z wiekiem stają się mniej zdrowe, rozdwajają się, tracą blask i kolor. Ponadto różne akcesoria - obręcze, spinki do włosów, gumki, kwiaty itp. - są całkowicie nieodpowiednie dla kobiety po 40 roku życia, ponieważ zamieniają ją w starszą babcię. Lepiej jest wybrać fryzurę zgodnie z kształtem twarzy, abyś mogła pozbyć się co najmniej 10 lat.

Nawyk robienia jaskrawego makijażu

Jaskrawy makijaż w stylu Marilyn Monroe z czerwoną szminką, czarnymi kreskami, brązowym pudrem i brokatem zabija naturalne piękno dojrzałego wieku. Jeśli chcesz wyglądać młodziej, zrób makijaż w kolorze nude.

Nawyk tarcia oczu i twarzy

Jeśli chcesz zachować młodość skóry, staraj się jak najmniej trzeć twarz i oczy. Częste pocieranie oczu przyczynia się do powstawania worków i zmarszczek pod oczami.

Jeśli dotykasz twarzy, nie dziw się, że Twoja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Dzieje się tak, ponieważ bakterie z rąk dostają się do twarzy i powodują stan zapalny. W rezultacie skóra wygląda na pozbawioną życia, ospałą i starą.

Główne zdjęcie: leprechaun.land