Mężczyzna, który odważył się wejść do wody pełnej rekinów, aby uratować małego ptaka, jest teraz nazywany bohaterem.

Kilka dni temu na Instagramie pojawiło się ciekawe wideo z Malediwów, w którym mężczyzna pływa wśród rekinów, by ratować rannego ptaka. Okazało się, że śmiałek, który zaryzykował dla maleńkiej zięby, nazywa się Mohammad Raqib. Widząc, że ptak potrzebuje pomocy, od razu rzucił się do wody - pomimo tego, że wokół statku krążyło w tym momencie co najmniej 10 rekinów.

foto: google

foto: google

Reżyser z Azerbejdżanu Jalil Najafov, który w tym momencie odpoczywał na jachcie, zaczął filmować na wideo to co się dzieje. Na nagraniu widać, jak Mohammad, trzymając w ręku ziębę, najszybciej jak potrafi płynie do statku. Ryzykował - i to nie tylko ze względu na bliskość drapieżników, ale także z powodu silnego nurtu, któremu bardzo trudno było się oprzeć. Resztkami sił dopłynął do statku, gdzie członkowie załogi pomogli mu wydostać się z wody.

Filmik, opublikowany na Instagramie reżysera, obejrzało ponad 18 tys. osób. W komentarzach użytkownicy dziękowali Mohammadowi za odwagę i nazywali go bohaterem.

Jak powiedział później Jalil, uratowana zięba mieszka na jachcie wśród zielonych krzaków. Niedawno uszkodziła skrzydło i nie była w stanie latać. Skacząc z gałęzi, wpadła prosto do wody. Gdyby nie Mohammad, na pewno znalazłaby się w pysku rekina.

foto: google

Sam Jalil, który kocha naturę i jest zwolennikiem ochrony środowiska, mówi, że również wskoczyłby do wody, aby pomóc mężczyźnie - gdyby nie kontuzja nogi, którą doznał na kilka dni przed incydentem. Jednak Mohammad sam wykonał świetną robotę. Jako pochodzący z Malediwów Jalil powiedział, że jest przyzwyczajony do rekinów - te ogromne ryby są tutaj wszędzie.

Główne zdjęcie: google.com