Dzikie niedźwiedzie często wspinają się na wierzchołki drzew. Po pierwsze, pomaga to zwierzętom orientować się w terenie. Po drugie, zwierzęta szukają ptasich gniazd, bo jajka to dla nich doskonała uczta.

To prawdopodobnie z powodu swoich instynktów w stosunku do drzew, niedźwiedzie próbują wspinać się na słupy elektryczne. Ale niebezpieczeństwa nie można porównać nawet z najwyższym drzewem. Wszystko przez to, że zwierzę może porazić się prądem lub zaplątać się o przewody.

Dlatego istnieją całe zespoły ratownicze, które pomagają ratować i ściągać niedźwiedzie ze słupów elektrycznych. Jedna z tych grup pracuje w Arizonie. W tym amerykańskim stanie z jakiegoś tajemniczego powodu niedźwiedzie najczęściej wspinają się na słupy.

Zazwyczaj cały proces ratowania zwierzęcia jest nagrywany na wideo. Wszystko zaczyna się od wyłączenia zasilania, aby jakikolwiek ruch niedźwiedzia nie groził mu śmiercią. Następnie ludzie wspinają się na słup, za pomocą długiego kija, ratownicy lub elektrycy spychają niedźwiedzia w dół.

Source: facebook.com

Miejscowi rozumieją przerwy w dostawie prądu spowodowanymi przez nieporadne niedźwiedzie. Na szczęście niedźwiedzie obawiają się ludzi, więc dość szybko schodzą ze słupów. Całość zajmuje niewiele więcej niż kwadrans.

Główne zdjęcie: lemurov.net