Koń karłowaty złożył hołd Michaelowi Jacksonowi, wykonując jego charakterystyczny element tańca.

Na farmie charytatywnej R&R Ranch w Missouri, która zapewnia schronienie koniom o trudnym losie, mieszka niesamowite stworzenie – miniaturowy koń o imieniu Marta. Mimo trudności zdrowotnych, w tym deformacji przedniej pary nóg, koń po prostu emanuje energią.

Marta trafiła na farmę w styczniu tego roku w wieku trzech miesięcy. Została kupiona w fabryce w Iowa u osoby, która pozbywała się „zepsutego towaru”. Koń był w złej kondycji i od stóp do głów pokryty pasożytami. Ale odpowiednie leczenie i opieka uratowały konia. Marta wyzdrowiała i w pełni pokazała swój pogodny charakter.

Ten malutki koń po prostu emanuje szczęściem. Wystarczy Martę wypuścić z zagrody i ona zaczyna skakać i biegać wesoło, zmuszając wszystkich obecnych do uśmiechu. Ostatnio Marta pokazała nową umiejętność - swoją wersję słynnego „moonwalk” Michaela Jacksona.

Właściciele nie mogli nie sfilmować takiego przedstawienia. Udostępnili to na Instagramie z podpisem „Przesuń się, Michael! Masz konkurenta w naszym mieście”. W ciągu zaledwie jednego dnia Marta została gwiazdą Internetu. Nagranie z jej wesołego tańca obejrzało prawie 450 tysięcy osób, a setki z nich zostawiło swoje komentarze. W wiadomościach subskrybenci podziwiali wdzięk konia i dziękowali właścicielom Rancza R&R za inspirującą pracę ze zwierzętami, które okazały się niepotrzebne swoim poprzednim właścicielom.

Rolnicy z kolei wyrazili nadzieję, że ich działania pomogą zwrócić uwagę na powszechny problem niewłaściwej opieki koni karłowatych. Niektórzy ludzie trzymają je jako zwierzęta domowe, a następnie pozbywają się ich, gdy trudno im się nimi zająć. Ranczo R&R podkreśla, że ​​konie pozostają końmi nawet w rozmiarach krasnoludów, a zabudowa miejska nie nadaje się do ich trzymania.

Główne zdjęcie: google.com