Maria del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James-Stuart-y-Silva, dziedziczka legendarnego księcia Alby i rekordzistka w liczbie tytułów arystokratycznych. W swoim rodowodzie ma 7 tytułów książęcych, 19 tytuły markiza i 23 tytuły hrabiów.

foto: lemurov.net

Córka chrzestna królów i jedna z najbogatszych właścicielek ziemskich w Hiszpanii, mogła podróżować po całym kraju, nie opuszczając swoich posiadłości.

foto: lemurov.net

O sobie mówiła, że wszystkiego w niej było za dużo i nie tolerowała fałszywej skromności. Świetnie wykształcona, biegle władała kilkoma językami obcymi, uwielbiała sztukę. W jej posiadaniu znajdowało się 10 starożytnych zamków z wieloma cennymi obrazami i dziełami sztuki. Kochała jazdę konną i pięknie tańczyła flamenco. Cayetana Stuart od młodości przyjaźniła się z przyszłą królową Wielkiej Brytanii.

foto: lemurov.net

Zawsze krążyło wiele plotek i spekulacji na temat życia osiemnastej spadkobierczyni tytułu Alby, ale cóż robić, nie próbowała być idealną, po prostu żyła.

foto: lemurov.net

O jej wyglądzie i miłości do jaskrawych ubrań było wiele dyskusji w światowych mediach. Cayetana przeszła serię operacji plastycznych, dokładna ich liczba nie jest znana, ale według przypuszczeń prasy było ich kilkadziesiąt. To wszystko przez rzadki zespół neurologiczny - zespół Melkerssona-Rosenthala.

foto: lemurov.net

Zaburzenie neurologiczne charakteryzuje się deformacją warg, najczęściej wargi górnej oraz obrzękiem twarzy. Objawy nasilają się z czasem. Wygląda na to, że operacja plastyczna była bardzo potrzebna dla kobiety, choć już po pierwszych operacjach wyglądała jak zupełnie inny człowiek.

foto: lemurov.net

Hiszpańska księżna miała za sobą trzy szczęśliwe małżeństwa. W pierwszym małżeństwie z Sotomayor urodziła pięciu synów i jedyną córkę. Po 25 latach małżeństwa Cayetana została wdową. Przeżyła też swojego drugiego męża młodszego od niej o 9 lat, dyrektora wydziału kultury Jesusa Aguirre'a.

foto: lemurov.net

Publiczność oszalała, gdy 85-letnia księżna po raz trzeci wyszła za mąż. Wybrańcem był zwykły urzędnik państwowy o nazwisku Alfonso Diez. Ostatni mąż był o 2 lata młodszy od jej najstarszego syna. Sam szczęśliwy pan młody powiedział prasie, że jego uczucie do niej żyje od ponad 40 lat i jest bezinteresowne.

foto: lemurov.net

Arystokratka przez długi czas wątpiła w słuszność swojego wyboru, zwróciła się nawet o radę do królowej Hiszpanii Zofii. Ponadto cała szóstka jej potomstwa zdecydowanie sprzeciwiała się jej małżeństwu. Ale ślub się odbył. Dzień wcześniej przyszły małżonek został powiadomiony, że jego nazwisko nie zostało wymienione w testamencie żony, cały majątek księżnej przejdzie do dzieci. Reakcja Alfonso Dieza przekonała wszystkich, że naprawdę chce poślubić Cayetanę ponieważ ją kocha, a nie po to by okraść.

foto: lemurov.net

Jej szczęście trwało trzy lata, w 2014 roku arystokratka zmarła w wieku 88 lat. Jak przyznała sama Cayetana, wszystko w jej życiu było cudowne. Jedyne, co zmieniłaby w swoim życiu – pozowałaby Picasso bez ubrania.

Epitafium na grobie księżnej - ​​„Tu spoczywa Cayetana, która żyła tak, jak czuła!”.

Główne zdjęcie: lemurov.net