Juan Doual ma 36 lat. Często żartuje, że jest jedynym biegaczem na świecie z pustką w środku. To nie jest do końca żart: mężczyźnie brakuje niektórych narządów, w tym pęcherzyka żółciowego, żołądka, jelita grubego i odbytnicy. Jednak to nie przeszkadza mu w pełni żyć.

foto: lemurov.net

W okresie dojrzewania u biegacza zdiagnozowano polipowatość gruczołkowatą. Oznacza to, że w jego jelitach powstały liczne polipy. Ich pojawienie się może w dowolnym momencie wywołać powstanie onkologii.

W wieku 19 lat mężczyźnie usunięto dużą część odbytnicy. Ale choroba nie ustąpiła. W wieku 28 lat przeszła na żołądek mężczyzny, więc on również został wycięty. Następnie trzeba było usunąć pęcherzyk żółciowy.

foto: lemurov.net

Operacje, które przeszedł, miały zły wpływ na zdrowie Juana. Zaczął ważyć około 57 kilogramów, ponieważ pełna asymilacja pokarmu stała się dla niego niedostępna. Jednak młody człowiek nie poddał się. Przeprowadził się do małego brytyjskiego miasteczka i zaczął pracować.

A także uprawiać sport. Po przeprowadzce Juan poznał kilku lokalnych, podobnie myślących ludzi, którzy uprawiają sport. Dzięki ich wsparciu i interwencji dietetyka mężczyzna był w stanie ustabilizować swoją wagę i bezpiecznie rozpocząć uprawianie sportu.

foto: lemurov.net

Osiem miesięcy po ostatniej operacji Hiszpan zdecydował się na udział w półmaratonie w Barcelonie. Pokonanie całego dystansu zajęło mu dwie godziny. Teraz przygotowuje się do poważniejszych tras i opowiada o swoich sukcesach w Internecie.

Główne zdjęcie: lemurov.net