Dzięki Cholopanza, który jest blogerem, plaża La Puntilla, która znajduje się w Salwadorze, stała się popularna wśród turystów. Chcemy opowiedzieć szczegóły historii tajemniczej willi, która w cudowny sposób znalazła się na wybrzeżu Pacyfiku.

Mieszkańcy odkryli kiedyś na piaszczystej plaży, obmywanej przez fale, pozostałości budynku. Mimo śladów zniszczenia budynek nadal stał, ocalały kolumny i ganek oraz wnętrze.

foto: lemurov.net

Można tylko się domyślać jakim cudem ta willa się znalazła na La Puntilla. Jednak większość była skłonna wierzyć, że budynek znalazł się w oceanie przez huragan „Mitch”, jednym z najbardziej niszczycielskich burz tropikalnych na Atlantyku. Szalał jesienią 1998 roku, wygląda na to, że willa podróżuje od ponad dwudziestu lat. Co prawda to nie zostało jeszcze potwierdzone.

foto: lemurov.net

Dziennikarze wydania „La Prensa Grafica” zainteresowali się mistycznym pojawieniem zrujnowanego budynku. Dowiedzieli się, że willa była niegdyś hotelem i nazywała się Hotel Puerto Ventura. Właściciele, chcąc przyciągnąć turystów, zbudowali budynek tuż przy piaszczystej plaży. Stało się to przyczyną jego stopniowego niszczenia przez pogodę.

Z czasem hotel został zamknięty, a budynek oddano do dyspozycji związku wyznaniowego, na zdjęciu wewnątrz budynku widać Gwiazdę Dawida. Ale z powodu ciągłych zniszczeń budynek został opuszczony, a po huraganie willa całkowicie zniknęła.

Source: TikTok

Bloger Cholopanza zrobił filmik ze szczegółowym przeglądem budynku i opublikował go na YouTube i portalach społecznościowych, co sprowokowało prawdziwą pielgrzymkę wczasowiczów. Wiele osób przychodzi obejrzeć ruiny hotelu, chętnie robią zdjęcia na jego tle i kręcą wideo. Są śmiałkowie, którzy mimo niebezpieczeństwa zawalenia, wspinają się na sam dach starego hotelu by zrobić oryginalne zdjęcia.

Ciekawe, że miejscowi nie bardzo ufają tajemniczej willi i starają się do niej nie podchodzić. Miejscowi rybacy puścili już plotkę o pewnym tajemniczym nieznajomym o czarnym kolorze skóry, którego często widuje się nocą w pobliżu hotelu.

Główne zdjęcie: lemurov.net