Każdy znak zodiaku ma swoje mocne strony i swoje sekretne słabości. Niektórzy, zdaniem astrologów, mają znacznie więcej siły i energii niż inni, którzy szybciej się męczą i często cierpią na brak motywacji. Oto znaki zodiaku, które są najbardziej aktywne, energiczne i nie zatrzymują się w drodze do celu.

Bliźnięta

Listę otwierają Bliźnięta – osoby urodzone pod tą konstelacją mają taką energię, jakby były zaopatrzone w podwójną (w rzeczywistości w wielu obszarach mają dualność, więc bez niej nie mogą sobie poradzić). Bliźnięta są pełne aktywnej energii twórczej, dlatego często są uważane za ekstrawertyków, choć nie każdy czerpie siłę ze społeczeństwa. Wszechstronni rozmówcy, niestrudzeni i niespokojni entuzjaści, pełni optymizmu i nadziei na przyszłość, odważni podróżnicy – we wszystkich tych rolach Bliźnięta świetnie się czują, sprawiając wrażenie ludzi, którzy zawsze mają siłę i energię.

Strzelec

Typowy Strzelec ma znaczną ilość energii. Potrzebuje katalizatora - czegoś, co uruchomi jego wewnętrzny "silnik", aby pomóc mu osiągnąć pełny potencjał energetyczny. Może to być hobby, niezwykłe wydarzenie w życiu, które wywraca wszystko do góry nogami, znajomość lub jakaś ulubiona rzecz, która może rozpalić ogień Strzelca. I wtedy ognisty element tego znaku pomoże mu iść naprzód, nie znając przeszkód i zrobić wszystko, aby osiągnąć to, czego chce.

Koziorożec

Koziorożce są najaktywniejszymi przedstawicielami znaków zodiaku żywiołu Ziemi. Zarówno Panna, jak i Byk wyróżniają się wewnętrzną stabilnością, determinacją, gotowością, ale w Koziorożcach te cechy pozwalają im być naprawdę nieugiętymi. Znani są ze swojej wytrwałości i odnajdą w sobie tyle siły, ile potrzeba, aby spełnić swoje marzenia, mieć rację w każdej sytuacji i dotrzeć do prawdy. I w przeciwieństwie do wielu nie czerpią energii z zewnątrz, czerpią ją z zasobów wewnętrznych, dzięki czemu są odporne na zewnętrzne okoliczności i nie poddają się tam, gdzie inni się poddają, tracąc pewność siebie, siłę i determinację.

Główne zdjęcie: google.com