Małżeństwa międzyrasowe nie są już dla nikogo zaskoczeniem. Właśnie w takim małżeństwie Oksana i Ken są od 23 lat. Ta niezwykła para wychowuje już dwoje dzieci: Daniela i Jerome. Oksana prowadzi swojego bloga na Instagramie, który obserwuje ponad 45 tysięcy osób. „Z Mołdawii do Ghany przez Londyn” – dokładnie to mówi nagłówek jej profilu.

foto: laykni.com

Młodzi ludzie poznali się w 1992 roku. Czarnoskóry książę natychmiast zwrócił uwagę na ładną studentkę Mołdawskiego Uniwersytetu Państwowego i w dniu swojej znajomości od razu przedstawił ją swoim przyjaciołom jako swoją przyszłą żonę. Kenowi bardzo lpodobała się Oksana, ale dziewczynie chłopak spodobał się nie od razu.

foto: laykni.com

Wkrótce jednak Oksana przeprowadziła się do Ghany do męża. Młody książę musiał zrezygnować z tronu na rzecz białoskórej ukochanej. Z czasem para przeniosła się do Londynu.

foto: laykni.com

Oksana opublikowała swój pierwszy post na swojej stronie na Instagramie w 2011 roku, a dziesięć lat później miała tam już ponad 500 publikacji. W swoim blogu dziewczyna opowiada o swoim życiu osobistym, hobby, o życiu w Anglii i Ghanie oraz dzieli się ciekawymi faktami. Ale jej małżonek i związek są podstawą bloga. Pieszczotliwie nazywa swojego ukochanego Kentusay.

foto: laykni.com

A kilka lat temu Oksana myślała, że cały świat jest przeciwko nim. Jej rodzice kategorycznie nie chcieli przyjąć Kena do swojej rodziny, długo zajęło im zaakceptowanie wyboru córki i nawiązanie relacji z zięciem. Nawiasem mówiąc, pełne imię drugiego syna Oksany i Kena to Jerome Michael, chłopiec został tak nazwany na cześć dziadka ze strony matki.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Oksana i Ken są lekarzami. Na swoim blogu kobieta nazywa męża utalentowanym hematologiem i transfuzjologiem. Ona opiekuje się osobami z demencją. Oksana twierdzi, że domy opieki mają profesjonalistów, którzy potrafią zrobić wszystko tysiąc razy lepiej. Tak Oksana zareagowała na wypowiedzi osób, które są przeciwko domom opieku dla osób starszych.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Blogerka opowiada również, czym ona i jej mąż się różnią: „On jest skowronkiem. Ja jestem sową. Mąż lubi herbatę. Ja kocham kawę. Decyzje podejmuje miesiącami, ja za chwilę. Ken świetnie gotuje, a ja potem świetnie sprzątam! On nie milczy na przyjęciach. Ja w domu. Mój mąż nie lubi upału, ja nie znoszę zimna. Uwielbia stylowe ubrania, ja - wygodne. Jesteśmy tak różni, że sami zastanawiamy się, jak możemy żyć pod jednym dachem ”- żartuje matka dwójki dzieci.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

A jeśli chodzi o Ghanie, to mąż straszył swoją ukochaną oswojonymi krokodylami i jednym talerzem na wszystkich. Ale będąc raz w afrykańskim kraju Oksana zakochała się w nim na zawsze.

foto: laykni.com

„Ghana to kraj kontrastów! Na jednej ulicy zobaczysz pałace i slumsy. Ale to nikomu nie przeszkadza. Ghańczycy nie mogą odmówić!”- to tylko część wszystkiego, co podróżniczka może opowiedzieć o kraju.

Główne zdjęcie: laykni.com