Uratowanie świata, w którym będziemy żyć, jest jednym z głównych celów dzisiejszej ludzkości. Aby tego dokonać, musimy zasadniczo zmienić sposób myślenia na ten temat.

Na szczęście my, ludzie, okazaliśmy się sprytni i zaczęliśmy tworzyć naprawdę fajne ekologiczne rzeczy.

foto: leafclover.club

Przykładem tego jest brytyjska firma Vollebak, której udało się stworzyć w 100% biodegradowalny t-shirt. Kiedy mówimy o żywności, mamy na myśli nawóz dla roślin, dżdżownic i ewentualnie robaków.

Kiedy już się zepsuje i nie będzie potrzebny, można go bezpiecznie wyrzucić, wiedząc, że nie zanieczyści środowiska.

foto: leafclover.club

Ten t-shirt jest z alg oraz liści eukaliptusa, dzięki czemu rozkłada się w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Technologia ta została opracowana przez bliźniaków Nicka i Steve'a Tidball, którzy założyli firmę Vollebak.

Source: youtube.com

Szukali sposobu, aby pomóc światu, a jednocześnie pozwolić nam wyglądać modnie. Dlatego przy sprzedaży podają, że aby t-shirt stał się nawozem, musi być koniecznie zakopany.

"Nie wystarczy zostawić t-shirt w środku lasu, trzeba go jeszcze zakopać. Zacznie się rozkładać dopiero wtedy, gdy zakopiemy go w ziemi lub wrzucimy do kompostu. Potrzebuje bakterii i ciepła ziemi, aby zacząć się rozkładać."

Taki t-shirt to nie jedyny innowacyjny produkt na ich stronie internetowej. Mają ubrania, które pochłaniają energię słoneczną, a nawet specjalny kombinezon, który możesz założyć, jeśli udasz się na Marsa.

foto: leafclover.club

Ważne jest dla nich, aby wprowadzać innowacje. Aby udowodnić, że zawsze można zrobić coś dla świata, robiąc to dla siebie. Zyski osiągane konwencjonalnymi metodami wydają się być łatwiejsze do osiągnięcia. Jednak na dłuższą metę to się nie sprawdza, ponieważ produkcja zanieczyszcza wodę i glebę. Stare ubrania zamieniają się w bezużyteczne śmieci.

foto: leafclover.club

Mamy nadzieję, że to posłuży jako inspiracja dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą ulepszać świat i robić przy tym biznes.

Główne zdjęcie: leafclover.club