„To, co robi, jest naprawdę wzruszające".

Owdowiały wilk z Oxfordshire, który podjął się opieki nad potomstwem pięciu wilków pozostawionych bez matki kilka dni temu.

foto: storyfox.ru

Trzyletnia wilczyca euroazjatycka Amber została zabita po tym, jak uciekła ze swojego kojca w Cotswold Wildlife Park w Burford. Odpowiedzialność za opiekę nad pięcioma 11-tygodniowymi szczeniakami spadła na ich ojca, Asha.

„Ash ich woła, a oni idą za nim. Jest bardzo uważny, obserwuje ich, gdy grają lub odpoczywają - powiedzieli opiekunowie. - To, co robi, jest naprawdę wzruszające".

Młode są już przyzwyczajone do nowego formatu rodziny i wydają się spokojne.

Zaledwie dwa miesiące temu Amber urodziła swój pierwszy miot młodych w Cotswold Wildlife Park w jego 47-letniej historii.

Pewnego dnia wilczyca zdołała uciec, pokonując ogrodzenie elektryczne. Pracownicy największego prywatnego Zoo w Anglii mówią, że próbowali wszystkiego, co mogli, aby uniknąć fatalnego wyniku, ale nie udało im się. Drapieżnik poruszał się w kierunku ruchliwej drogi w parku, gdzie było wielu odwiedzających, więc trzeba było go uśpić. Policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie tego zdarzenia.

Główne zdjęcie: storyfox.ru