Ratowanie psów to jego praca. Ratowanie zwierząt, które nie są już kochane przez swoich właścicieli. A te zwierzęta wiedzą, jak być wdzięczne.

Zadaniem Mateusa Loyoli jest pilnowanie właścicieli zwierząt i ochrona praw tych, którzy nie mogą się sami bronić. Odpowiednie prawo w Brazylii ma mniej niż rok - pies prezydenta podpisał je w październiku ubiegłego roku - a wielu właścicieli nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że zostaną w pełni ukarani za złe traktowanie zwierząt. Mateus zadba o ratowanie nieszczęsnych zwierząt.

Source: TikTok

Jeśli właściciel trzyma psa na łańcuchu przez cały dzień, to łamie prawo, a Mateus ma prawo interweniować, nie czekając aż we właścicielu obudzi się człowieczeństwo lub strach przed prawem. Ten facet nie jest nowicjuszem; musi widzieć zbyt wiele bólu każdego dnia. Ale jego praca nie jest niewdzięczna - zwierzęta potrafią być wdzięczne.

Source: TikTok

Młody pies rasy pitbull przez całe życie był trzymany na łańcuchu. Całe swoje życie pies przesiedział na zbyt ciasnym tarasie - w ulewnym deszczu, w niewyobrażalnym upale i na przeszywającym zimowym wietrze. Nie miał budy, w której mógłby się schować, a łańcuch był za krótki, by mógł się choćby położyć. Mógł jedynie strzec wejścia do domu przed niepożądanymi gośćmi. Ale Mateus nie był niemile widzianym gościem.

Source: TikTok

Kiedy on i jego kolega pozbyli się zamku na tarasie i weszli do środka, pitbull rzucił się w jego stronę, ale to nie była złość, to była radość. Wiedział, że ten człowiek przyszedł, aby go uwolnić. Kiedy mężczyzna przykucnął przed sunią, zupełnie nie bojąc się strasznych zębów, aby odpiąć jej obrożę, pitbull rzucił się na jego twarz. Ale tylko po to, by pocałować swojego wybawcę.

Lizała jego twarz i ręce. Nie było nikogo szczęśliwszego niż ten pies.

Mateus wysłał ją do schroniska dla podobnych zwierząt uratowanych przed złym traktowaniem. Minęło niewiele czasu, ale wolontariusze już znaleźli dla niej nowy dom - jesteśmy pewni, że będzie tam naprawdę kochana i już nigdy więcej nie będzie siedzieć na łańcuchu. Byli właściciele pitbulla zostali już namierzeni i teraz szukają ich, aby podjąć działania prawne - w pełnym zakresie prawa.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru