Kiedy myślimy o ogromnych psach, natychmiast przychodzą nam do głowy dogi niemieckie. Ta rasa jest naprawdę niesamowita jeśli chodzi o wielkość.

Freddy jest największym dogiem niemieckim na świecie. Mieszka w Essex, w Anglii. Jego rozmiar jest fantastyczny: Freddy ma 2,28 metra wzrostu! Jest najwyższym psem na świecie.

Kiedy Claire Stoneman przyniosła Freddy do domu, wiedziała, że Freddy wyrośnie na ogromnego psa. Ale nigdy nie przypuszczała, że wyrośnie na największego psa na świecie.

foto: leprechaun.land

Jeśli Freddy stoi na tylnych łapach, jest wyższy od swojej właścicielki o 61 centymetrów. Pies waży ponad 90 kg.

foto: leprechaun.land

W zeszłym roku został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy pies na świecie.

foto: leprechaun.land

Podczas gdy wielu jest zniechęconych ogromną posturą psa, Claire mówi, że bardzo kocha swojego pupila.

Freddy mieszka z Claire, jej dziećmi i swoją siostrą – dogiem niemieckim o imieniu Fluer.

foto: leprechaun.land

Freddy i Fluer jedzą niewyobrażalne ilości jedzenia. Według Claire, ich ulubione przysmaki to smażony kurczak i masło orzechowe na grzance.

foto: leprechaun.land

Same rachunki za żywność dla każdego psa wynoszą ponad 15 000 dolarów rocznie. Można również dodać zniszczone meble i inne uszkodzone przedmioty gospodarstwa domowego.

foto: leprechaun.land

„Przychodziłam do domu i znajdowałam morze piany na podłodze. Ale ja go uwielbiam i nie wyobrażam sobie życia bez niego” - powiedziała Claire.

Teraz dużo spaceruje i gotuje dużo jedzenia dla swoich ukochanych pupili.

foto: leprechaun.land

Spacery trwają zazwyczaj około 40 minut i muszą odbywać się wcześnie rano, aby uniknąć spotkań z mniejszymi psami, które mogłyby się przestraszyć jego wielkości. Jest to również środek zapobiegawczy, ponieważ Claire nie będzie fizycznie w stanie utrzymać swojego zwierzaka, jeśli coś pójdzie nie tak.

foto: leprechaun.land

Oczywiście Claire nie wierzy, że to się może zdarzyć. Freddy jest teraz trochę starszy i spokojniejszy. Woli zostać w domu, przytulić się do rodziny.

Główne zdjęcie: leprechaun.land